Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Novinka: Zákaz binárních opcí zmírněn, jak?

ESMA logoJiž před více než měsícem jsme vás informovali o tom, že klasické binární opce jako takové končí. Více info v tomto článku.

A ano, mysleli jsme si, že zůstane alespoň možnost obchodování digitálních či ladder opcí, což nám tvrdili i brokeři samotní. Bohužel nakonec i tyto druhy spadly pod zakázané instrumenty.

Binární opce jak je známe již tedy není možné obchodovat (pokud nejste profesionální trader, kteří je mají povolené.)

Zmiňovaný zákaz byl vydán regulačním orgánem, který ho však mohl v tu dobu vydat pouze “na zkoušku” a to na dobu 3 měsíců a posléze ho eventuelně prodloužit. To se nakonec stalo, avšak s malou změnou. Tato změna je pro nás ale hodně důležitá a znamená, že některé z typů binárních opcí budou znovu povoleny. ESMA na svých stránkách uvádí:

ESMA has also agreed on the exclusion of a limited number of products from the scope of the measure. […] During its review of the intervention measure, ESMA considered the specific features of binary options currently within the scope of the measures. Certain binary options were found to have specific features which mitigate the risk of investor detriment, namely; they are sufficiently long-term (at least 90 days); are accompanied by a prospectus; and are fully hedged by the provider or another entity within the same group as the provider. […] In addition, products that at the end of the term have one of two predetermined pay-outs, neither of which is less than the initial investment of the client, will be excluded. The pay-out for this type of binary option could be the higher or lower one but in either circumstances the investor would not lose money compared to their total investment. As the investor’s capital is not at risk these products should be explicitly excluded.

Zdroj: Tisková zpráva ESMA

Což hodně zjednodušeně znamená, že:

Shodli jsme se na tom, že některé produkty (druhy opcí) zpětně znovu povolíme, protože nejsou pro investory tak “nebezpečné”.

Mezi druhy obchodování, které nově do této výjimky spadají a obchodovat je tedy bude možné, jsou následující binární opce:

  • Binární opce s profitem minimálně 100 % (včetně poplatků) v případě správné predikce obchodníkem.
  • Binární opce s expirací minimálně 90 dní, která splňuje podmínky evropské směrnice Prospectus Directive (2003/71/EC) a proti které se broker automaticky na reálném trhu jistí vlastní pozicí, aby jediným z příjmů brokera nebyly prodělané obchody jeho obchodníků.

Nynější možnosti obchodování binárních opcí

To je pro nás skvělá zpráva, že? Budeme moci dále obchodovat, a ještě to pro nás bude o něco výhodnější. Kromě obvyklých 80-92 % totiž za každý úspěšných obchod nově dostaneme minimálně 100 %! Ve skutečnosti ale binární opce se 100% návratností už dávno existují. Říká se jim spread binární opce a nabízí je již řadu let broker High Low. Kromě toho takové návratnosti docílit i při obchodování digitálních či ladder opcí.

Momentálně se sice není možné k HighLow registrovat z žádné země v EU, ale předpokládám, že registrace a obchodování spread opcí brzy povolí. Momentálně čekáme na jejich vyjádření – budeme vás informovat, jakmile dostaneme nějaké informace.

Kromě brokera HighLow je však na trhu ještě jedna známá značka, a to Binary.com. Jak jsme již zmiňovali v minulém článku, jejich platforma by měla být ESMA již schválená a i proto nabízejí obchodování i pro obyvatele EU. I v tomto případě však zatím čekáme na schválení. Cítím ale, že již brzy znovu budeme moci obchodovat. Minimálně FX Opce od brokera IQ Option, které by pro EU občany měly být k dispozici během pár dní, max. týdnů. 🙂

Podívejte se na recenzi brokera High Low

Broker Hlavní výhoda Minimální vklad Profit V českém jazyce Recenze Založit účet
HighLow Nové účty $ 50 zdarma $ 50 Až 100 %* Ne Recenze Začněte obchodovat
*V případě úspěšného obchodu
Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál je ohrožen.

Více informací k tomuto problému:

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

3 komentáře k “Novinka: Zákaz binárních opcí zmírněn, jak?”

    1. Ahoj Honzo, FX Options měly být zpřístupněny v srpnu 2018. Od té doby ale ještě začal “dělat problémy” regulátor CySEC. Momentálně IQ Option produkt FX Options zdokonaluje a přizpůsobuje požadavkům CySEC. Hned až to bude, bude možné je obchodovat.

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.