Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Novinky ze světa obchodování » Novinka: Velké změny na začátku roku 2017

Novinka: Velké změny na začátku roku 2017

Novinka: Velké změny na začátku roku 2017

Je pár dní po začátku roku 2017 a hned se na trhu objevují veliké změny. Za prvních pár dní se spousta brokerů na binární opce rozhodla provést radikální kroky. Jaké? O tom se dočtete v dnešním článku.

Hned první a asi největší změnou je následující rozhodnutí brokera BDB, neboli Banc de Binary.

Banc de Binary končí!

Ano, není to výmysl. Znamená to přesně to, co si myslíte.

Jeden z největších brokerů fungující 7 let Banc de Binary, založený Orenem Laurentem, končí své fungování na trhu binárních opcí a dobrovolně se vzdává CySEC licence. Podle valuace na trhu má firma hodnotu 500 000 000 dolarů. Ovšem teď už asi nebude. :-)

majitel banc de binaryOficiální oznámení bylo vydáno 9. ledna 2017, přičemž od té doby už broker neakceptuje nové klienty. Všichni klienti, kteří u nich momentálně mají obchodní účet, samozřejmě o své peníze nepřijdou. Do té doby, dokud všechny klienty neodbaví, stále broker funguje a podléhá CySEC dozoru, který podle mě bude ještě silnější než normálně, aby broker nějaké peníze od klientů neukradl.

Důvod konce: Důvody, které jsem zaslechl, byly různé. Jisté je, že broker téměř neustále čelil problémům se zákony na třech kontinentech a měl mezi obchodníky vesměs ne úplně dobrou pověst. Na jednu stranu rozumím tomu, že už to na zakladetele a majitele firmy hodně působilo. Na druhou stranu si ale myslím, že se s tím mohl nejdříve snažit trochu bojovat.

Podle wikipedie byly celkové čisté příjmy firmy za rok 2014 okolo 100 000 000 dolarů, což je přes 2 miliardy Kč. Za tyto peníze by se dalo určitě zařídit lepší PR.

IQ Option vypíná roboty!

IQ Option nabízel možnost nechat za sebe obchodovat roboty. Jací roboti byli? Na to jsme psali recenzi zde: IQ Option: Jak si vedou roboti ve skutečnosti?

Každopádně roboti u IQ Option jsou od teď minulostí. Oznámili o tom sami IQ Option oficiálním prohlášením, které přikládám níže v originálním znění:

IQ Robots project has been closed down due to technical imbalance. Integrity and respect for our users remain the key values for IQ Option. Starting from January 17th users will see a special page informing about it on IQ Robots domain.

To ve zkratce znamená, že:

iqoption robotProjekt robotů IQ Option musel být po 5 měsísích ukončený z důvodu technických nedokonalostí a z toho plynoucích problémů s platformou pro uživatele.

Od 17 ledna 2017 už nebude možné se k robotům nijak dostat.

Můj názor: Myslím si, že to je velká škoda, protože celý systém robotů byl velice hezký. Ovšem pokud to servery IQ Option nestíhaly a byl to jeden z důvodů, proč občas vypadávala obchodní platforma, určitě je to dobrý krok. Teď se, snad, bude všem obchodovat mnohem lépe a svižněji. :-)

Na druhou stranu to může být jen zástěrka. Je možné, že roboti pro IQ Option byli proděleční – že by někdo opravdu vymyslel ziskového robota a spolu s ostatními uživateli z IQ Option vysával mraky peněz? To se nikdy nedozvíme. Pokusím se na to zeptat mojí oblíbené zaměstnankyně IQ Option. :-)

Konec brokera 24option

Aby toho nebylo málo, v kruzích mých přátel, kteří se binárním opcím věnují, se proslýchá ještě jedna novina. Není to oficiální, je to pouze takový drb, ale říká se, že po vzoru BDB, i 24option budou svoji firmu zavírat, ale tomu se mi nechce věřit. :-)

Co si o tom myslíte vy? Dejte mi vědět dole v komentářích!

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
Štěpán Petřivý

Podle mých nejnovějších informacích byla fáma o konci brokera 24option pouze drb. :-)

Fil

No doufám, že to nezabalí i ten zbytek dřív, než se naučím ziskově obchodovat :-D
Jinak Štěpáne, máš nějaké info o highsky?
http://ac24.cz/zpravy-z-domova/9598-investor-zimni-soutez-vyhrajte-milon

Měj se

S pozdravem

Fil

Štěpán Petřivý

Ahoj,

o highsky jsem možná slyšel, ale nic víc nevím.

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo