binatex podvod
Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Před brokerem Binatex jsme vás varovali už před pár měsíci. Ovšem vypadá to, že je třeba na brokera upozornit znovu, protože se jedná o společnost, ke které není vhodné vkládat své prostředky.

Proč se nám broker nelíbí? Máme k tomu pár zásadních důvodů, které bych teď rád uvedl:

Broker ani jejich platforma nemají jedinou regulaci.

Nejsou regulovaní CySEC, ČNB, FCE, CONSOB ani žádým jiným orgánem. To je také jeden z důvodů, proč ČNB vydala před pár dny upozornění, ve kterém před binatexem varovala. Ve varování mimo jiné stojí:

Platformu Binatex provozuje společnost ENCHANTED BUSINESS SOLUTIONS LP využívající pro svoji činnost bankovní účty v České republice. Tato společnost nedisponuje v současné době žádným oprávněním k poskytování investičních ani jiných služeb na finančním trhu v České republice a ze strany Česká národní banky není dohlížena. Případná investice není ze zákona pojištěna.

Zdroj: Upozornění na obchodní platformu Binatex

Protože nejsou žádným úřadem regulováni, můžou si s vašimi penězi dělat prakticky co chtějí. To znamená, že můžou – jednoduše řečeno – podvádět a okrádat zákazníky, kteří na jejich podvod naletí, stejně jako to dělají firmy jako např. EZTrader, nebo Zoomtrader.

Dělají věci, které už se dávno nesmí

Brokeři binárních opcí už dávno nesmí nabízet obchodníkům žádné bonusy. O tom jsme vás také již informovali, např. ve článcích: Nové zákazy bonusů a turnajů od CySEC a CySEC: Bonusy. Ovšem hned co se přihlásíte na platformu Binatex, vyskočí na vás nabídka 100% bonusu pro nové zákazníky.

Kromě toho také nikde na platformě neukazují, odkud své ceny berou. Tím pádem si tedy ceny můžou úplně vymýšlet a vaše obchody tedy vyhodnocovat záměrně proti vám. Dávat informace o kótovaných cenách totiž musí každý broker dělat již od začátku minulého roku. (Informace o kótovaných cenách). A všichni brokeři to také dělají – kromě těch podvodných. Proč asi?

statistiky binatex
Statistiky přístupů na stránky Binatex.

Přes to přese všechno broker využívá masovou marketingovou kampaň a na jejich stránky měsíčně chodí přes 3 miliony lidí, z čehož až 100 000 jsou občané České republiky. Tuto informaci máme z veřejně přístupných statistik a ačkoli se od skutečnosti může trochu lišit, určitě bych ji nedával malou váhu!

Byl bych rád, kdyby se o tomto podvodném brokerovi už nikdo nijak nedozvěděl a pokud ano, aby si někde na internetu (např. u nás 🙂 ) přečetl, co za zmetky to jsou. Dejte si proto na tyto stránky pozor.

Více informací o podvodech, které byste měli znát:

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.