Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Binární opce » Binární opce: Brokeři » Novinka: Brokeři plní rozkazy CySEC

Novinka: Brokeři plní rozkazy CySEC

Novinka: Brokeři plní rozkazy CySEC

Před pár týdny CySEC vydal oběžník, ve kterém obeznámil všechny brokery o nových pravidlech. Podle nich by mimo jiné všichni regulovaní brokeři měli zobrazovat nejen středovou cenu, ale i cenu nákupní a prodejní, tak, jak to můžeme vidět např. v bankách. Když se brokeři do pár týdnů těmto pravidlům nepodřídí, ztratí svoji licenci. Více o tomto oběžníku zde: CySEC zpřísňuje pravidla pro binární obchody.

kurzovní tabule

Takto vypadá kurzovní tabule u ČSOB.

Bid a Ask price

Jde jednoduše o rozdíl mezi prodejní (bid) a nákupní (ask) cenou. Každé aktivum, ať je to Zlato, Stříbro, akcie Googlu a nebo měnové páry, mají svoji nákupní a prodejní cenu. Tyto ceny se lehce liší. Proč jich banky využívají?

Když přijdeme např do České spořitelny a budeme si chtít vyměnit České koruny za Eura, dostaneme za 270 Kč 10 €. Když bychom to teď chtěli vzít naopak, za 10 € dostaneme už o něco méně, např 260 Kč. Ty už můžeme směnit jen za 9.80 € a tak dále…

Rozdíl těchto cen je takový poplatek, který si banka účtuje za sprostředkování směny. U brokerů binárních opcí byla doposud vždy vidět pouze středová cena (průměr nákupní a prodejní ceny) a právě to se CySECu nelíbí.

První změny u Banc de Binary a Optiontrade

První platforma, která ceny zobrazila je Spot Option, kterou používá např. broker Optiontrade nebo Banc de Binary. Na obrázku níže můžeme vidět, jak poskytovatel této platformy nákupní a prodejní cenu zobrazil. Ostatní poskytovatelé, jako např. Market Pulse (u brokera HighLow) nebo Tradologic (Broker Stockpair) ceny ještě nezobrazili, ale věřím, že se tak brzo stane.

Optiontrade platforma zobrazující ask a bid

Optiontrade platforma zobrazující ask a bid

Původ kótované ceny

V oběžníku byl také obsažený bod, který se vztahoval na původ kótované ceny. Jak vidíme, Banc de Binary myslela už i na to a původ ceny zobrazuje (vyznačeno červeným obdelníčkem)

Banc de Binary platforma zobrazující ask a bid

Banc de Binary platforma zobrazující ask a bid + Původ ceny aktiva

Další ze změn, ke kterým u platforem pro binární opce bude muset dojít je plná průhlednost kótovaných cen. Pokud tedy broker nabízí obchodování s cenou ropy, vždy musí zákazníkům (obchodníkům) říct, o přesně kterou cenu se jedná. Nestačí tedy napsat, že se jedná o cenu ropy, ale musí být vidět, že cena je získávána z TI Crude Oil (Dec 15) NYMEX.

Nově CySEC také zmínil, že od brokerů binárních opcí očekává plynulé zobrazení aktuální ceny aktualizované každou vteřinu. Cena se tedy bude muset aktualizovat častěji a tak my, obchodníci, vždy budeme vědět, na čem jsme.

Zdroj: CySEC Zpřísnuje podmínky

Ostatní brokeři

Ostatní brokeři jako například topoption nebo stockpair, respektive poskytovatelé jejich platforem na změny ještě zareagovat nestihli. Podle nás už na tom pracují, avšak si s tím dávají záležet, aby změny nenarušily plynulost platforem, nebo jejich bezpečnost.

Brokerům zbývá ještě pár týdnů na to, aby změny provedli, poté jim bude buď udělena pokuta za zdržení, nebo odebrána licence. Věříme, že to brokeři stihnou vyřídit včas.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Erik Tomáš

A k čemu je dobré vědět BID a ASK price?

Štěpán Petřivý – Binární Opce

Ahoj Eriku, podle mě je to pro obchodníky prakticky k ničemu, protože s binárními opcemi spekulujeme vždy podle ceny středové.

Ale pravděpodobně je to důležité z regulačních důvodů = úřady si pak mohou zkontrolovat, že broker si středové ceny nevymýšlí (např. v neprospěch obchodníků) ale jsou opravdu živě stažené z reálného trhu.

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo