Regulace - Stop
Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Na začátku prosince minulého roku (2016) jsme vás informovali o tom, že broker IQ Option končí s nabízením bonusů. Byla to změna, kterou jsem opravdu nečekal, ale musím uznat, že to byla změna dobrá.

Jak už jsem i v minulém článku zmiňoval, brzy se změny měly dotknout všech regulovaných brokerů. Pojďme se tedy podívat na ostatní brokery binárních opcí. Myslíte si, že také přestali bonusy nabízet?

Mini-test: Nabízejí brokeři bonusy?

Ačkoli jsem u moc brokerů nezaznamenal, že by změny provedli, opak je pravdou. Z úvodních stránek webů brokerů nabídka zmizela. Pro jistotu jsem obepsal pár zaměstnanců uživatelské podpory a dostal jsem následující odpovědi:

We don’t offer bonuses anymore, because of the new regulation. (“Kvůli nové regulaci už nenabízíme bonusy” – TopOption podpora)

TopOption, ačkoli mě poslední dobou velice zklamali a museli jsme je vyřadit z našeho seznamu doporučených brokerů, bonusy opravdu stáhli. Dobrá práce. Jak jsou na tom jiní brokeři?

Actually the FCA banned bonus in September last year so it’s already been quite some time since we have stopped promoting bonuses. (“Ve skutečnosti regulační orgán v Británii zakázal používání bonusů již v září, takže už je to nějaký čas od té doby, co jsme přestali nabízet bonusy” – ETX Binary podpora)

O tom jsem sám nevěděl, zajímavé! Ani další brokeři, jako iqoption nebo topbinary už bonusy nenabízí – super! Je vidět, že regulace mají smysl. 🙂 Jediný broker, který bonus stále nabízí je eXbino a to pravděpodobně z toho důvodu, že nejsou úplně regulovaní. Jediné licence, které mají, jsou EG Montenegro a CySEC licencovanou platformu – ale oni sami jako společnosti licenci nemají. Uvidíme, jak se situace vyvine u nich.

Další změny navrhované CySEC

CySEC také přišel s návrhem na 5 dalších změn, které ještě musí projít schvalovacím procesem, který potrvá do 3. 3. 2017. O jaké změny se jedná? Přečtěte si níže.

  1. cysecÚplný zákaz binárních opcí s expirací pod 300 sekund (5 minut)
  2. Pevně dané strike ceny.
  3. Zobrazování výsledku obchodu v reálném čase.
  4. Nutnost přidání možnosti ukončení obchodu kdykoli v průběhu obchodu.
  5. Striktně přesné kótování ceny.

Co to všechno znamená? Pojďme si to lehce projet.

Zákaz krátkodobých binárních opcí je podle mě všem úplně jasný, takže se vysvětlováním nemusíme zdržovat.

Ohledně pevně daných strike cen si nejsem na 100% jistý, co je tím myšleno. Pravděpodobně to, že platforma musí dát obchodníkovi na výběr strike ceny a ty se můžou přepočítat jen jednou za určitou dobu. Některé strike ceny ale dávají samozřejmě obchodníkům větší a některé menší výhody. Proto budou pravděpodobně i jinak oceněny. Tak fungují např. Ladder opce – moje oblíbené, avšak ne každý jim rozumí.

Možnost ukončení obchodu naštěstí už mnoho brokerů má. Např. broker highlow.net, nebo iq option. Bohužel ale těšně před exspirací už není možné opci odprodat, což by se mělo – podle CySECu – změnit. Tuto možnost jsem poprvé viděl u brokera TopOption už kdysi, když jsem se v roce 2013 začal o binární opce zajímat.

Ohledně bodu 5 (Striktně přesné ceny) – to si myslím, že je velice důležité. Doposud mohli brokeři kótovat plus mínus kterékoli ceny, které chtěli. Ovšem kdyby CySEC nařídili, že se musí kótovat jen jeden server, tak by to znamenalo, že všichni brokeři by měli v jednu chvíli přesně ty stejné ceny, což by bylo skvělé. Sice by to tak i teď mělo být, ale skutečnost je trochu jiná a vždy se cena o pár pipů liší.

Tak uvidíme, jak to dopadne. Každopdáně je vidět, že CySEC opravdu pracuje.

Jak funguje odprodej opcí u brokera IQ Option

Na následujícím videu je znázorněno, jak momentálně funguje odprodej opcí u brokera IQ Option a to ať už se ziskem, nebo s prodělkem.

Více informací o nařízeních CySECu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.