Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové aktuality: Tržní kapitalizace BTC přesáhla 1 bilion USD

Kryptoměnové aktuality: Tržní kapitalizace BTC přesáhla 1 bilion USD

Kryptoměnové aktuality: Tržní kapitalizace BTC přesáhla 1 bilion USD

V dnešním týdenním přehledu ze světa kryptoměn se podíváme na tržní kapitalizaci, které Bitcoin dosáhl. Dále se zaměříme na to, proč chce Rakousko přísnější restrikce v rámci kryptoměn a také na to, jaký postoj má nyní ke kryptoměnám Bill Gates.

Graf ceny bitcoinu od počátku roku 2021
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Příznivci Bitcoinu se opět radují z nového překonaného rekordu. Tím nejnovějším je překonání tržní kapitalizace 1 bilionu USD, všechny bitcoiny dohromady tedy nyní mají hodnotu celkem 1 000 000 000 000 USD. Tento rekord přišel ruku v ruce s dalším, kterým je nové překonaní historického maxima, a to hodnoty 57 000 USD. 

S takovými optimistickými zprávami je více než pochopitelné, že sentiment okolo digitálních měn zůstává pozitivní.

Pro zajímavost můžeme zmínit, že po dosažení tržní kapitalizace 1 bilionu BTC překonal čínského technologického giganta Tencent. Před největší kryptoměnou stojí již jen takové společnosti, jako jsou Google, Amazon, Apple, Microsoft nebo Saudi Aramco.

Porovnání tržní kapitalizace největších firem světa a Bitcoinu
Porovnání tržní kapitalizace největších firem světa a Bitcoinu
Zdroj: Assetdash.com

Další aktuální zajímavostí je, že Bitcoinu trvalo přibližně 12 let, než dosáhl tržní kapitalizace, na které se nachází nyní. Zatímco například Microsoftu trvalo dosažení takové hodnoty přibližně 45 let. Je více než jasné, že Bitcoin v porovnání s ostatními společnostmi, které jsou na trhu desítky let, doslova trhá rekordy.

Tyto obdivuhodné výkony jsou přitom doprovázené podporou za stran institucí, nicméně měli bychom být stále na pozoru, jelikož budoucnost kryptoměn je stále nerozhodná a ne tak zcela jasná.

Rakousko zvažuje přísnější regulace

Nové rekordy a hodnoty, kterých kryptoměny dosahují, vyvolaly mezi novými investory veliký zájem. Stejně takto vyvolal svět kryptoměn zájem u podvodníků a zlodějů, kteří přicházeli s novými způsoby, jak se na této vlně obohatit. Tento fakt přiměl rakouské zákonodárce ke smýšlení o přísnějších opatřeních.

Dle nedávné zprávy rakouských úřadů vyšlo najevo, že 60 % všech hlášených finančních podvodů pocházelo právě ze sféry digitálních měn. Podvodníci mimo jiné využívají i sociální sítě k tomu, aby šířili falešné reklamy, pomocí kterých nabízejí kryptoměny naivním uživatelům.

Orgány v Rakousku tak cítí potřebu k zavedení přísnějších předpisů. Dle vyšetřovatelů je stíhání podvodníků obtížné jelikož se vyšetřování mnohdy musí vést i mimo hranice Rakouska.

Kryptoměna XRP a další zákaz

Kryptoměna XRP a společnost Ripple Labs zažívají opravdu těžké časy. Jedna z největších burz a směnáren v USA PayBito zastavila trading coinu XRP. Směnárna tak konala na základě probíhajícího soudu Ripple Labs vs SEC dne 18. 2. 2021.

Vývoj ceny kryptoměny XRP
CZK
USD
EUR
BTC
Normální osa
Logaritmická osa

PayBito prohlásilo, že uživatelé kteří držící XRP mají samozřejmě možnost převést své coiny na jinou směnárnu a nemusí se tedy bát nějakého omezení. Prodej nebo nákup u nich ale už možný není.

PayBito dalo také najevo, že bude blíže sledovat probíhající soudní spor s tím, že jsou připraveni zpětně zahrnout XRP do svého portfolia, pokud soud skončí ve prospěch společnosti Ripple Labs.

Mezi směnárny a burzy, které pozastavily obchodování s XRP, patří následující: Binance, eToro, Coinbase, Bittrex či OKCoin. 

Bude ještě zajímavé sledovat, jakého výsledku budeme po skončení soudního sporu svědky. Mnozí tvrdí, že by pozitivní závěr pro Ripple Labs mohl znamenat masivní nárůst ceny tokenů XRP.

kryptoměnové město navrhované miliardářem Jeffrym Bernsem

Krypto město v Nevadské poušti?

Takový cíl si určila společnost Blockchains, která se chystá vybudovat chytré město, kde bude běžné platit v digitálních měnách za zboží a služby.

Generální ředitel Jeffry Berns uvedl, že zkusí požádat stát Nevada, aby mu umožnil postavit město na 67 000 akrech. Berns prohlásil, že by město mohlo fungovat jako místo, kde budou lidé ochotni začít od nuly.

Generální ředitel doufá, že by v nově vzniklém městě mohl do 75 let vybudovat 75 000 rezidenčních domů.

Uvidíme, jestli tento futuristický nápad dosáhne zdárného konce.

Dubajská licenční společnost je nakloněná kryptoměnám

Prvním státním subjektem, který ve Spojených arabských emirátech přijal platbu v kryptoměnách, se stala společnost KIKLABB.

Podle úterní zprávy mohou nyní klienti dubajské vládní firmy KIKLABB hradit vízové poplatky a obchodní licence prostřednictvím kryptoměn.

Mezi podporované kryptoměny patří Bitcoin, Ethereum a Tether.

Tasawar Ulhaq, generální ředitel KIKLABB, uvedl, že rozhodnutí bylo v souladu s rostoucí popularitou kryptoměn a dále prohlásil: "Byla by opravdu jen otázkou času, než uznáme Bitcoin, Ether a Tether jako platební prostředek. Kryptoměny jsou platební metodou budoucnosti."

Dle generálního ředitele společnosti KIKLABB zaznamenává technologie kryptoměn a blockchainu přijetí nejenom ve Spojených arabských emirátech, ale i na středním východě.

Určitě bude zajímavé sledovat, jaké další společnosti středního východu přijmou kryptoměny jakožto platební metodu. Očekává se, že po KIKLABB přibude takových společností z jiných arabských zemí více. 

Bill Gates je vůči Bitcoinu neutrální

Zakladatel Microsoftu, Bill Gates, diskutoval o největší kryptoměně v rozhovoru pro CNBC Squawk Box. Pravil, že na toto aktivum zaujal neutrální pohled.

Bill Gates upustil od předpovídání budoucnosti trhu s kryptoměnami a uvedl, že Bitcoin se může pohybovat směrem nahoru nebo dolů na základě mánie nebo jakýchkoli pohledů. Tímto pravděpodobně chtěl říci, že kvůli tomu nikdo na světě nemá žádný způsob jak předvídat, jak bude cena Bitcoinu postupovat a jaká je tedy její budoucnost.

Nebylo by to poprvé, co se zakladatel Microsoftu ohledně kryptoměn vyjádřil. V roce 2018 prohlásil, že by lidé neměli očekávat, že kryptoměna půjde nějakým způsobem výše, jelikož se nejedná o aktivum, které by produkovalo cokoliv užitečného.

Bill Gates byl kdysi dokonce poté, co mu někdo bitcoiny daroval k narozeninám, chvíli držitelem této měny. O několik let později však všechny své mince prodal. V současné době tvrdí, že žádné kryptoměny nevlastní.

Závěrem je jednoznačné, že stále převládá pozitivní nálada ve světě digitálních měn. Bitcoin konstantně nabývá na hodnotě, čímž nabývají na hodnotě i ostatní kryptoměny.

Některé, jako třeba BNB, dokonce předvádí skvělé výkony a bude velice zajímavé sledovat prostředí Binance smart chain.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$57 212
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 615
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$621,4
Aktualizováno 3.12.2021 12:25
Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo