Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Kryptoměna Stellar Lumens: Open-source platforma pro země třetího světa

xlm stellar lumens logoMiliardy dolarů na jedné straně, zlomky centů na druhé. A mezi tím vším je jedna decentralizovaná platforma, která má změnit svět mikrotransakcí. Svět, ve kterém i několik centů může hrát rozdíl mezi nadějí a bídou. A co tedy jde a čím vším je platforma Stellar unikátní?

Když jeden záměr nevyjde, otevře se prostor pro další. Když v dubnu 2014 po krádeži stovek tisíc bitcoinů zkrachovala kryptoměnová burza Mt. Gox, měl už její spoluzakladatel Jed McCaleb v hlavě nový plán. Open-source platformu Stellar, kterou spustil o tři měsíce později – 31. července 2014.

Tokenem decentralizované platformy se stal Lumen, známý také pod zkratkou XLM. V den spuštění se do oběhu dostalo ohromujících 100 miliard tokenů; čtvrtinu si ponechala organizace Stellar Development Foundation, starající se o chod a propagaci systému.

Maličké poplatky = Boj s chudobou?

Výše zmíněná organizace mimo jiné zaštiťuje a dohlíží na jeden z hlavních cílů Stellaru, boj s chudobou. Stellar Development Foundation pracuje např. na zavedení mikropůjčkového systému v rozvojové Nigérii, kde jsou pro mnohé obyvatele klasické bankovní úvěry nedostupné.

Pole působnosti rozšiřuje i do dalších třetí světa: na Filipíny, do Indie nebo západoafrických zemí. V každém ze států by přitom zavedení podobného systému znamenalo revoluci v boji s chudobou.

Nemalá část obyvatel zmíněných zemí nemá možnost zařídit si bankovní účet – a i pokud by podobnou příležitost měli, poplatky za převod jsou pro ně zkrátka příliš vysoké. Podobným problémům se Stellar vyhýbá nízkými transakčními sazbami, které dosahují hodnoty 0.00001 lumenu. Při současném kurzu (0,295712 $ k 5. 6. 2018) jde o mizivou částku: zhruba 0,0065 halíře.

Nízký poplatek je zároveň ochranou proti přetěžování sítě nekalým konkurenčním bojem. Transakce jsou navíc přístupné pouze jedincům, kteří mají v držení alespoň 20 lumenů. Tím se snaží zamezit “spammerům” kteří by moli pomocí milionů transakcí v řádech halířů přetěžovat síť.

Zajímavost: Platformě hraje do karet kromě nízkých poplatků také krátké zpracování transakce. Zatímco u bitcoinu jde o dlouhé minuty, Stellar verifikaci převodu stihne za 2 až 5 sekund. Podobnou cestou jako Stellar Lumens razí také litecoin, který oproti bitcoinu nabízí transakce 4x rychlejší a levnější.

Video: jak se peníze platformou pohybují?

Na těžbu zapomeňte

O zpracování transakce v blockchainu se – podobně jako u většiny ostatních kryptoměn – stará výpočetní výkon elektroniky napříč světem. Zásadní odlišností Stellaru je absence těžby v tradičním smyslu. Kryptoměnu Stellar Lumens tedy nelze těžit, stejně jako např. bitcoin či monero.

Platforma generuje nové tokeny inflačním mechanismem a následně jimi odměňuje tzv. „správce“, kteří se o ověřování transakcí starají. Každý rok se takto rozdělí 1 % z dosavadního celkového množství lumenů v oběhu; obdrží je přitom ti správci, kteří získají hlasy alespoň 0,05 % stávajících držitelů tokenů.

Nákup a držení kryptoměny Stellar

Celková tržní kapitalizace k 5. červnu 2018 činila 5,49 miliardy dolarů. S Lumens je možné obchodovat na mnoha burzách – mezi jinými např. na známém Binance. Samotný nákup je ale zatím možný pouze přes nejrozšířenější kryptoměny: Bitcoin, Ethereum nebo Litecoin.

K uchování tokenů slouží vedle oficiální peněženky StellarTerm (stáhnete ji zde) také např. aplikace Lobstr nebo Stargazer; z hardwarových uložišť můžete využít Ledger Nano S.

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.