iqoption vyplatí se roboti
Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Mnoho z vás již jistě dávno ví, že IQ Option přišli s novinkou. Roboti pro obchodování! Jasně, už samo o sobě to zní jako podvrh. Broker přeci nemůže dělat roboty pro obchodníky, vždyť by broker přeci vytvořil roboty, kteří vám prodělávají! Ve skutečnosti je to ale tak, že roboty programují sami uživatelé a obchodníci – a ti přeci nechtějí, aby sami přišli o peníze, že? A proto se snaží roboty udělat co nejlepší. A ostatní je poté můžou použít také.

Za pár týdnů fungování již stihli uživatelé vytvořit přes 8 000 robotů. Na facebooku vznikla spousta skupin, do kterých se programátoři robotů přidávají a radí si. Viz skupiny: Iqoption robot nebo Iqoption robot 2 . Ale bylo to k něčemu? Jsou roboti ziskoví? Dozvíte se v tomto článku.

POZOR: Broker IQ Option již žádné roboty nenabízí. Všechny informace na této stránce jsou tedy zastaralé. Více informací můžete najít zde: konec robotů u IQ Option.

Vše vypadá skvěle!…

…dokud se o roboty nezačnete zajímat blíže.

Co to znamená?

V katalogu je spousta robotů – jak už jsem řekl (přes 8000) – a spousta z nich je dobrých. Ovšem martingale prostě vše zničí. 🙂 Pojďme si udělat rozbor přímo jednoho z údajně profitabilních robotů.

Rozbor Robota: ChangerBot

Odkaz na robota: https://robots.iqoption.com/robot/57d5f8e34701001f04b5a32a

Údajný zisk autora robota: $4,471
Celkem provedených obchodů: 3,031
Celkem proobchodováno: $118,743 (takže průměrná výše obchodu je $40)

Výdělek autora robota Changer
Statistiky autora robota Changer

Ovšem když se na to podíváme z druhé strany: ze strany obchodníků, kteří tohoto robota kopírují, nevypadá to až tak růžově.

Údajný zisk kopírujících obchodníků: -$36,015
Celkem provedených obchodů: 10,295
Celkem proobchodováno: $285,741

Výdělek obchodníků co kopírují
Statistiky obchodníků kopírujících robota Changer

To mě vede k jedné otázce.

Proč zakladatel robota vydělává a všichni co ho kopírují prodělávají? A to celkem velkou částku?

Pravděpodobně je to tím, že zakladatel ví něco, co ostatní neví a to mu zisky přináší. Ale co to je, že by nějaké pravidlo money managementu?

Vyzkoušel jsem robota přímo na testeru a výsledek byl poměrně zajímavý, viz níže. První co jsem udělal bylo: Nastavit obchodování pouze ve všední dny mezi 8. a 18. hodinou. To by snad mohlo odstranit prodělky způsobené malou volatilitou.

changerbot test
Vidíme jasné fungování martingale.

Robot má skvělou úspěšnost. Provedl 433 obchodů a většina byla zisková. Proto vidíme, jak se nám zvyšoval kapitál. V jednu chvíli jsme měli vyděláno dokonce $6,800. To je skvělá částka vzhledem k nastaveným $50 na obchod. Ovšem tzv. Martingale money management způsob celý výdělek během pár obchodů zahodil. Škoda.

Co takhle tedy nepoužívat Martingale? Jak by to pak vypadalo? V komentářích pod minulým článkem mi někdo radil, že to jde. Ovšem bohužel jsem nepřišel na to, jak.

Vyplatí se roboti IQ Option?

Závěrem bych rád řekl, že si myslím, že používat IQ Option roboty vytvořené jinými uživateli se nevyplatí. Pokud si vytváříte roboty sami, klidně běžte do toho. Ale nepoužívejte Martingale, vidíte co se může stát. Hodně štěstí!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.