Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Trend (Stoupající, kleasjící, stagnující)

Trend můžeme zjednodušeně označit za dominantní směr na trhu v rámci zobrazeného časového rámce. Tedy nahoru, dolů, nebo žádný trend. Rozlišujeme tedy tři druhy trendu.

Jedná se o:

  • Vzestupný (uptrend) neboli býčí (bullish) trend (obr. 1)
  • Sestupný (downtrend) neboli medvědí (bearish) trend (obr. 2)
  • Pohyb do strany (stagnace) Pohyb do strany může být ještě rozdělen na tzv. chop (čti čop), kdy se vytváří malé cenové rozpětí, které není možné využít k obchodování (obr.3) protože se trh už delší dobu hýbe například o 1 pip za minutu. Chop se vyskytuje v místech, kdy trh ztratí volatilitu. Objevuje se často v nočních hodinách na 5 minutovém nebo 15 minutovém grafu.
  • Dalším typem pohybu do strany je vlnový trh (obr.4). Na rozdíl od chopu vytváří vysoké vlny, které můžeme využít k obchodování a jeho pohyb lze vymezit cenovým kanálem. Více o tomto obchodování v tomto článku: Supporty a resistence

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka
Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.