Finex.cz logo
Menu
Finex » Dluhopisy » Dluhopisy republiky: Už zbývá jen poslední den na pojištění se proti inflaci

Dluhopisy republiky: Už zbývá jen poslední den na pojištění se proti inflaci

Dluhopisy republiky: Už zbývá jen poslední den na pojištění se proti inflaci
Zdroj: depositphotos.com

Inflace poroste i v příštím roce, což bude mít za následek rekordní zdražování prakticky veškerého zboží a služeb. Hned začátkem roku by se výše inflace měla vyšplhat téměř na 8 %, což bude nejvíce od roku 2008. Stát však nabízí možnost pojistit se proti tomuto růstu prostřednictvím Dluhopisů republiky, do kterých můžete investovat do 23. prosince.

Řešením jsou protiinflační dluhopisy

Nejlepší obranou před inflací je nepochybně investování, díky kterému můžete své finance zhodnotit i o desítky procent. Většina klientů bank bohužel vsází pouze na spořící účty či termínované vklady, u kterých se sice zvýšila úroková sazba, ale i přesto nedokážou čelit neúprosné inflaci.

Proto je třeba hledat mnohem efektivnější alternativy, které vám nabídnou nízké riziko a zároveň i vysoké zhodnocení. Východisko z této situace může nabízet samotný stát, a to konkrétně Ministerstvo financí. To nabízí protiinflační dluhopisy s názvem Dluhopisy republiky, které vám zaručí, že výše zhodnocení bude téměř odpovídat míře inflace.

Čas máte do 23. prosince

Zájemci o dluhopisy mají čas do 23. prosince, do kdy o ně musí nejen požádat, ale také je uhradit. Učinit tak mohou buď online nebo na jedné z poboček ČSOB. Všem žadatelům budou dluhopisy předány 1. ledna.

Podle dat Ministerstva financí je zájem o Dluhopisy republiky několikanásobně vyšší než v minulých letech. Odborníci se navíc obávají, že by se mohlo jednat o poslední nabídku těchto dluhopisů, a to především kvůli rychle rostoucí inflaci. Ve výsledku by se totiž státu mohla výplata výnosů na dluhopisech pořádně prodražit.

Inflace v říjnu letošního roku dosáhla 5,8 %.
Inflace v říjnu letošního roku dosáhla 5,8 %
Zdroj: Kurzy.cz

Inflace poroste i nadále

V říjnu letošního roku se inflace pohybovala okolo 5,8 procent, což však byla jen předzvěst jejího rychlého růstu. Začátkem roku bychom mohli být svědky největšího růstu inflace od roku 2008. Její výše by se měla vyšplhat až na 8 %, přičemž by mohla začít klesat až koncem příštího roku.

To bude mít samozřejmě vliv na výnosy z dluhopisů, které se řídí výší inflace v říjnu roku, kdy je vyplácen. Podle odhadů by se v danou dobu měla inflace pohybovat okolo 5 %. Zhodnocení u Dluhopisů republiky tedy bude stále vyšší než u běžných spořících produktů.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo