Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Nejžhavější kryptoměna roku: Změní měna Cardano svět?

logo kryptoměny cardanoPohádka o univerzální kryptoměně, dovolující vzájemnou směnu jakýchkoliv digitálních tokenů, se zřejmě brzy stane skutečností. Podobnými superlativy se sice ohánějí tvůrci každé druhé kryptoměny – jenže ADA je opravdu jiná. Spolu se spřízněnou platformou Cardano je zřejmě jediným digitálním oběživem vzešlým z univerzitní půdy. Jak se na jejím potenciálu a funkčnosti podepsal přísný metr akademického výzkumu?

Oxford University, The University of Edinburgh, Karlsruhe Institute of Technology, ale třeba i bratislavská Univerzita Komenského; na vývoji unikátní platformy Cardano se podílela každá z vyjmenovaných institucí – a mnohé další k tomu.

Je nutné dodat, že Cardano a Ada nejsou čistě univerzitní záležitostí. Za komerčními zájmy platformy a doprovodné kryptoměny stojí společnost Input Output Hong Kong (IOHK), která se mj. podílí na financování vývoje. Propagaci má pod palcem organizace Cardano Foundation; o vývoj decentralizovaných aplikací (tzv. „dapps“) se stará společnost Emurgo.

Platforma, spuštěná v září loňského roku, má fungovat coby decentralizovaný finanční systém. Cílem tvůrců je mj.:

  • zajištění kompatibility napříč všemi kryptoměnami,
  • tvorba transakčního prostředí pro jednotlivce, organizace i vlády,
  • vytvoření systému pro zprostředkování smart kontraktů (podobně jako např. u NEO nebo Ethereum),
  • minimalizace transakčních nákladů.

Revoluce? Do roka a do dne

Levný provoz chtějí programátoři Cardana zajistit skrze nízkou spotřebu energie. Tu má umožňovat unikátní algoritmus (fungující na tzv. proof-of-stake principu), vyvinutý v jazyce Haskell; spotřeba transakčního systému by podle propočtů měla dosahovat řádově nižších hodnot než u bitcoinového blockchainu. Úroveň zabezpečení má být přitom totožná.

Jedinečný je i princip fungování platformy. Cardano má v budoucnu operovat ve dvou vrstvách – Cardano Settlement Layer (CSL), která se podílí na řízení a udržování platformy (mj. generováním tokenů Ada) a Cardano Computation Layer (CCL), jejímž cílem je podpora smart kontraktů a dapps. Obě vrstvy na sobě mají být do jisté míry nezávislé – důvodem je snazší zavádění nových opatření.

Zatímco vyrovnávací vrstva už v provozu je, spuštění CCL (a rozběhnutí decentralizovaného transakčního systému) plánují tvůrci na rok 2019.

Video: Jednoduché vysvětlení Cardano (anglicky)

Těžba kryptoměny ADA

Těžbu tokenů zajišťuje skrze ověřování správnosti transakcí algoritmus Ouroboros. Nové bloky blockchainu vytvářejí tzv. slot leaders, ekvivalent klasických miners; odměnou za propůjčení výpočetní jsou zmíněné Ada tokeny.

Podmínkou nominace na slot leadera je držení určitého množství tokenů; zároveň platí, že čím více tokenů člověk má, tím spíše se slot leaderem stane. Mechanismus těžby tak do určité míry odměňuje investory, kteří do projektu vložili své prostředky.

Kde koupit ADA?

Z předchozích odstavců vyplývá, že pro efektivní těžba tokenů je potřeba určitý obnos vlastnit. Ada nakoupíte na mnoha kryptoměnových burzách – mezi jinými např. na Bittrexu, Binance nebo Bitmexu. Uložení tokenů zatím umožňuje jen oficiální peněženka Daedalus.

K 4. 6. 2018 se hodnota jednoho ADA tokenu pohybuje okolo částky 0,215 $, celková tržní kapitalizace činí 5,57 miliardy dolarů.

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

2 komentáře k “Nejžhavější kryptoměna roku: Změní měna Cardano svět?”

  1. Asi si na tuto unikátní měnu počkám, protože mě zajímá co se z ní vyklube 😉 Zatím zůstanu u své oblíbené ioty

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.