Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Coca-Cola: druhé černé zlato?

Sice tento nápoj není alkoholický, ale zdraví rozhodně nepomáhá. Cukru obsahuje dokonce tolik, že bez přidaných látek by Coca-Colu naše tělo vůbec nepřijalo. I přesto je Coca-Cola nejoblíbenějším slazeným nápojem světa a akcionářům zvedá účty rychleji než hladinu cukru zákazníkům. Co stojí za úspěchem Coca-Coly a lze na jejich akciích stále vydělat?

Coca-Cola a historie

lahve coca colyCoca-Cola a zdraví dnes již nejde moc dohromady. V roce 1886 byla ale vyvinuta lékárníkem Johnem Stithem Pembertonem za účelem léčit únavu a slabost. Můžeme tedy říci, že prvotní účel Coca-Coly měl mít pozitivní dopad na lidské zdraví. Nutno také podotknout, že v dané době měly pozitivní vliv na zdraví také tabákové výrobky a alkohol. Ostatně s tím alkoholem musíme být opatrní, protože některé zdroje tvrdí, že původně Coca-Cola obsahovala nejen extrakt koky, ale také Marianiho víno.

Z historie pro nás může být zajímavější fakt, že třeba nápis Coca-Cola se zachoval, a i dnes je na lahvích ten stejný nápis, co v roce 1886 navrhnul Pembertonův účetní a sekretář Frank Robinson.

U většiny společností nás zajímá IPO, tedy první veřejný úpis akcií. Obvykle se jedné již o novodobou historii, ale v případě Coca-Cola k tomu došlo v roce 1919. Mimochodem v té době byla cena za kus 40 dolarů a dnešní cena je přes 450 dolarů za akcii.

Jak obchodovat Coca-Colu

Dlouhodobý trend akcií Coca-Cola je jednoznačně už od doby uvedení na burzu před více než 60 lety rostoucí. Dalo by se tedy říci, že nákupem nejde nic zkazit. Ovšem pozor, vraťme se na začátek a uvědomme si kontroverznost tohoto nápoje. Velké množství cukru má samo o sobě negativní vliv na lidské zdraví a pokud k tomu přidáme i sladidla, jež jsou dle některých zdrojů rakovinotvorná, tak se dostáváme do problémů. Pro některé státy musela být receptura upravena. Například v sousedním Německu najdete Coca-Colu se skutečným cukrem, v ČR obvykle jen se sladidly a levnější náhražkou.

coca-cola-graf

Vývoj ceny akcií Coca-Coly za posledních 10 let. Více než dvojnásobný růst.

Vyzkoušejte si obchodování Coca-Coly níže!

Soudní spory, možné zákazy a moderní životní styl dávají akciím Coca-Cola pořádně zabrat. Jako investor musíte na tyto věci myslet a sledovat je. Stejně důležité jsou pro vás i prodejní výsledky, tedy finanční zprávy.

Coca-cola a binární opce

Binární opce jsou bezpečnější než klasické obchodování akcií a nedovolí vám prodělat celý obchodní účet jedním nevydařeným obchodem – tedy samozřejmě v případě, že si takové riziko sami nezvolíte. Za nákup a držení akcií s pomocí binárních opcí ani neplatíte žádné poplatky. Akcie americké Coca-Coly jsou volatilní, reagují na emoce a pro začátečníky to není nejvhodnější akcie.

To nejen pro začátečníky znamená obrovskou příležitost, protože mohou sledovat a především obchodovat se společností, která má akcie v oběhu již téměř sto let. Strategie na binární opce najdete snadno a obchodní platforma v češtině může být dalším benefitem. Nabízí ji například broker Top Binary, který je regulován a dohlíží na jeho praktiky Českoá národní banka.

Na Coca-Colu se můžete dívat jako na osvěžující nápoj, nebo jako na druhé černé zlato. Úhel pohledu závisí pouze na vás.

Důležité shrnutí

  • Historie Coca-Cola se datuje od roku 1886
  • Původní nápoj byl zřejmě alkoholický s extraktem koky a měl sloužit k pevnému zdraví a síle
  • Coca-Cola je pod drobnohledem regulátorů a musí splňovat přísné podmínky na ochranu zdraví spotřebitele
  • Receptura Coca-Cola se pro jednotlivé oblasti liší
  • Největším rizikem jsou zákazy, soudní spory a dopady na zdraví spotřebitelů. Teoreticky by tedy šlo dlouhodobě sázet i na pokles ceny, např. u brokera Plus500, nabízejícího CFD trading.

Výše uvedený text není analýzou investičních příležitostí nebo investičním doporučením. Při jeho tvorbě nebylo postupováno dle požadavků zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu upravujících pravidla pro analýzu investičních příležitostí nebo investiční doporučení.

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.