Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Akcie » Coca-Cola: Obchodování jejich akcií

Coca-Cola: Obchodování jejich akcií

Coca-Cola: Obchodování jejich akcií

Sice tento nápoj není alkoholický, ale zdraví rozhodně nepomáhá. Cukru obsahuje dokonce tolik, že bez přidaných látek by Coca-Colu naše tělo vůbec nepřijalo. I přesto je Coca-Cola nejoblíbenějším slazeným nápojem světa a akcionářům zvedá účty rychleji než hladinu cukru zákazníkům. Co stojí za úspěchem Coca-Coly a lze na jejich akciích stále vydělat?

Coca-Cola a historie

lahve coca colyCoca-Cola a zdraví dnes již nejde moc dohromady. V roce 1886 byla ale vyvinuta lékárníkem Johnem Stithem Pembertonem za účelem léčit únavu a slabost. Můžeme tedy říci, že prvotní účel Coca-Coly měl mít pozitivní dopad na lidské zdraví. Nutno také podotknout, že v dané době měly pozitivní vliv na zdraví také tabákové výrobky a alkohol. Ostatně s tím alkoholem musíme být opatrní, protože některé zdroje tvrdí, že původně Coca-Cola obsahovala nejen extrakt koky, ale také Marianiho víno.

Z historie pro nás může být zajímavější fakt, že třeba nápis Coca-Cola se zachoval, a i dnes je na lahvích ten stejný nápis, co v roce 1886 navrhnul Pembertonův účetní a sekretář Frank Robinson.

U většiny společností nás zajímá IPO, tedy první veřejný úpis akcií. Obvykle se jedné již o novodobou historii, ale v případě Coca-Cola k tomu došlo v roce 1919. Mimochodem v té době byla cena za kus 40 dolarů a dnešní cena je přes 450 dolarů za akcii.

Jak obchodovat Coca-Colu

Dlouhodobý trend akcií Coca-Cola je jednoznačně už od doby uvedení na burzu před více než 60 lety rostoucí. Dalo by se tedy říci, že nákupem nejde nic zkazit. Ovšem pozor, vraťme se na začátek a uvědomme si kontroverznost tohoto nápoje. Velké množství cukru má samo o sobě negativní vliv na lidské zdraví a pokud k tomu přidáme i sladidla, jež jsou dle některých zdrojů rakovinotvorná, tak se dostáváme do problémů. Pro některé státy musela být receptura upravena. Například v sousedním Německu najdete Coca-Colu se skutečným cukrem, v ČR obvykle jen se sladidly a levnější náhražkou.

coca-cola-graf

Vývoj ceny akcií Coca-Coly za posledních 10 let. Více než dvojnásobný růst.

Soudní spory, možné zákazy a moderní životní styl dávají akciím Coca-Cola pořádně zabrat. Jako investor musíte na tyto věci myslet a sledovat je. Stejně důležité jsou pro vás i prodejní výsledky, tedy finanční zprávy.

Coca-cola a binární opce

Binární opce jsou bezpečnější než klasické obchodování akcií a nedovolí vám prodělat celý obchodní účet jedním nevydařeným obchodem – tedy samozřejmě v případě, že si takové riziko sami nezvolíte. Za nákup a držení akcií s pomocí binárních opcí ani neplatíte žádné poplatky. Akcie americké Coca-Coly jsou volatilní, reagují na emoce a pro začátečníky to není nejvhodnější akcie.

To nejen pro začátečníky znamená obrovskou příležitost, protože mohou sledovat a především obchodovat se společností, která má akcie v oběhu již téměř sto let. Strategie na binární opce najdete snadno a obchodní platforma v češtině může být dalším benefitem. Nabízí ji například broker Top Binary, který je regulován a dohlíží na jeho praktiky Českoá národní banka.

Na Coca-Colu se můžete dívat jako na osvěžující nápoj, nebo jako na druhé černé zlato. Úhel pohledu závisí pouze na vás.

Důležité shrnutí

  • Historie Coca-Cola se datuje od roku 1886
  • Původní nápoj byl zřejmě alkoholický s extraktem koky a měl sloužit k pevnému zdraví a síle
  • Coca-Cola je pod drobnohledem regulátorů a musí splňovat přísné podmínky na ochranu zdraví spotřebitele
  • Receptura Coca-Cola se pro jednotlivé oblasti liší
  • Největším rizikem jsou zákazy, soudní spory a dopady na zdraví spotřebitelů.
Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Coca-Cola: Obchodování jejich akcií
4.1 (82.11%) 19 hlasování
Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 97 %
eToro logo
eToro★ 93 %
Plus500 logo
Plus500★ 91 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook