Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Cardano: Po dlouhé stagnaci projekt znovu získává trakci. Co bude dál?

Cardano: Po dlouhé stagnaci projekt znovu získává trakci. Co bude dál?

Zdroj: analyticsinsight.net

Cardano (ADA) je pravděpodobně jedním z nejkontroverznějších konkurentů Etherea. Na jedné je zde mnoho nadšenců a fanoušků podporujících tento projekt, na straně druhé ale existuje mnoho lidí s názorem, že Cardano je kvůli své izolovanosti a současné neaktivitě odsouzeno k záhubě.

ADA zažila obrovský cenový růst v první polovině minulého roku díky příchodu "Alonzo upgrade", který umožnil užívání smart contracts v této síti. Cardano tak bylo na cestě k tomu, aby se stalo jedním lídrů DeFi. Tento ambiciózní cíl se ale zatím neuskutečnil a cena ADA se následně propadla až o 70%.

Téměř rok od zavedení smart contracts funguje na Cardano pouze 7 protokolů, z toho dva nejsou zatím plně v provozu. Pro srovnání" na Ethereu je nyní protokolů 577 a další "Layer 1" konkurenti jako Avalanche, Fantom nebo Solana mají také mají také mnohonásobně vyšší počty na svých sítích (187; 206; 64).

Vstup do DeFI světa se tedy projektu zatím moc nevydařil, což ostatně nedávno přiznal i jeho zakladatel Charles Hoskinson. Nicméně se zdá, že následující měsíce by mohly Cardano přivézt zpět na výsluní.

Cardano developeři jsou známí svým až vědeckým přístupem, kdy vše musí být před uvedením řádně testováno, což samozřejmě stojí čas. Není tedy pravdou, že by Cardano bylo umírajícím projektem. Ačkoliv je v nyní pouze 7 protokolů funkčních, existuje 579 DApps (decentralizované aplikace) v různých fázích vývoje a podle zprávy Santiment je Cardano jedním z kryptoprojektů s největší aktivitou na GitHubu (Cardano developeři jsou jedni z nejaktivnějších).

Kromě všech těchto nadcházejících protokolů Cardano také stále pracuje na dalších vylepšeních. Pravděpodobně největším je "Hydra", layer 2 pro Cardano ekosystém. Hydra, podobně jako Polygon v ekosystému Etherea, má zrychlit a zlevnit Cardano a celý jeho ekosystém DeFi. Přestože je stále ve vývoji, zavedení se dá očekávat v blízké době. Od minulého týdne protokol Hydra úspěšně běží na testovací síti Cardano.

ADA má očividně stále obrovský potenciál. V posledních dnech zažila její cena raketový růst podpořený dalšími pozitivními novinkami jako nový Greyscale fond pro Cardano a zpřístupnění ADA staking na Coibase. Tedy pokud vše půjde podle plánu, Cardano by mohlo v nejbližších měsících dosáhnout úrovně implementace, která od něj byla očekávána minulý rok.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo