Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Barbados se stane první zemí s digitální ambasádou v metaversu!

Barbados se stane první zemí s digitální ambasádou v metaversu!

Zdroj: esiznews.com

Už za pár týdnů by měla být otevřena ambasáda Barbadosu v digitálním světe Decentraland. Ačkoliv je Barbados maličká karibská země, kterou by našinec pravděpodobně stěží našel na mapě, jedná se i tak o historický okamžik pro legitimizaci metaversu (tedy digitálního světa). Otevřením své ambasády Barbados de facto uznává Decentraland jako digitální suverénní zemi.

Někdo v tom může vidět pouze pokus této zemičky o zviditelnění, což je pravděpodobně také jedním z důvodů. Nelze to ale brát úplně na lehkou váhu, vláda Barbadosu najmula řadu právních poradců, kteří uvedli, že ambasáda bude v souladu s mezinárodním právem i Vídeňskou úmluvou o diplomatických stycích.

Jak bude běžné fungování této ambasády fungovat, zjistíme v lednu, kdy je naplánováno její otevření. Měla by především řídit a organizovat různé projekty, které budou pomáhat s identifikací a nákupem pozemků a stavbou virtuálních ambasád a konzulátů. Dále se bude zabývat vývojem zařízení pro poskytování služeb, jako jsou „e-víza“ a konstrukcí „teleportu“, který uživatelům umožní přenášet své avatary mezi různými virtuálními světy. Barbados totiž plánuje otevření hned několika ambasád a konzulátů v různých metaversech jako například Somnium Space a nebo SuperWorld.

Téma metaversu je v poslední době často debatovaným tématem nejenom v kryptoměnovém světě, ale stále více se objevuje i v mainstreamových mediích. Zapříčinil se o to především Facebook, který před pár týdny oznámil změnu jména své společnosti na "Meta" a prozradil, že virtuální svět bude nyní jedním z jejich priorit (více info zde). Od té doby doby popularita metaverse projektů raketově roste nejenom mezi běžnými lidmi, ale také mezi institucemi. Podpora gigantů jako Meta (tedy Facebook), Microsoft a dalších by mohla znamenat, že "Ready Player One" budoucnost může být za rohem. Následující měsíce a roky budou pro příznivce virtuálních světů určitě zajímavé.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo