Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Bitcoin: Základní informace před investicí – Co potřebujete vědět! (2/2)

Bitcoin: Základní informace před investicí – Co potřebujete vědět! (2/2)

Bitcoin: Základní informace před investicí - Co potřebujete vědět! (2/2)

bitcoin dulezite info pred nakupemPoslední dobou mi chodí denně několik emailů od lidí, kteří by rádi začali s kupováním, nebo obchodováním kryptoměn. Super, mám radost! Ale bohužel nestíhám na všechny zprávy odpovídat. Navíc se lidé ptají téměř neustále na ty samé otázky.

Proto jsem se rozhodl sepsat minulý (tento) článek, který shrnoval všechny základní informace, které je potřeba vědět před investicí do bitcoinu či jiných kryptoměn.

  1. Stojí něco uchovávání bitcoinů v nějakých „trezorech“ nebo něčem podobném?

Ne, držení kryptoměn je úplně zdarma. Pokud tedy nevyužíváte nějakou pochybnou peněženku, která vás okrádá. Doporučujeme hardwarové peněženky trezor a ledger.

  1. Na co si mám dát pozor v případě skladování bitcoinu? Mohu o něj nějak přijít? Co nějaká záloha, jak to funguje?

Každý, kdo drží bitcoin, by ho ideálně měl mít v nějaké kryptoměnové peněžence, ke které vlastní tzv. privátní klíč. Pomocí tohoto klíče je možné peníze z peněženky převést na jinou peněženku (obnovit). Proto není ideální, aby tento privátní klíč znal i někdo jiný. Protože pokud se tak stane, můžete se stát ze dne na den chudší o všechny své bitcoiny.

Držíte-li bitcoiny pouze na svých účetch u směnáren? (jako např. coinmate) Pak nemáte k vaším bitcoinům privátní klíče a proto existuje malé riziko, že budete okradeni.

  1. V případě že bych se rozhodl začít s bitcoinem obchodovat na burze, co musím udělat? Nějak převést? Je to převedení jednoduché? Jak dlouho to zhruba trvá? Platím za to něco?

Převod bitcoinů ať už z jedné peněženky na druhou, z burzy na burzu, nebo při platbě za kávu je naprosto jednoduchý. Prakticky je třeba znát jen 3 věci: BTC adresu peněženky, kam chceme bitcoin poslat a částku, kterou chceme poslat.

Poté je vše v naprosté většině případů intuitivní. Za převod se platí poplatky. Dříve byly mizivé, ale s postupnou adaptací bitcoinu se neustále zvyšují. Nejsou sice nijak závratné, ale při posílání malých částek jsou znatelné. Proto pro menší transakce doporučujeme kryptoměny monero či litecoin.

  1. V případě, že bych si bitcoin chtěl proměnit na peníze, jak se to dělá? Jaký je tam poplatek? Pokud tam teda nějaký je. A kde tohle můžu popřípadě udělat?

Pokud už jsi vlastníkem bitcoinu, gratulujeme! :-) Přeměna bitcoinu zpět na “opravdové” peníze je naprosto jednoduchá. Stejně jako přeměna “opravdových” peněz na bitcoin.

Stačí si bitcoin převést na jakoukoli směnárnu (coinmate, coinbase, nově i iq option) a tam ho směnit za libovolnou měnu. Tu si potom nechat převést bankovním převodem na účet. Nebo zajít do bitcoinového bankomatu (např. v Alze) a tam si  nechat peníze vyplatit.

  1. Jak funguje placení bitcoinem v praxi? Prostě jen přijdu a napíšu někam nějaký kod, nebo jak to funguje?

Pokud máš dobrou mobilní peněženku, placení je opravdu jednoduché. Já používám bread wallet. Pak stačí cvaknout na “poslat BTC”, naskenovat adresu peněženky, které chceme peníze poslat – to je nejraštěji QR kód. Pak už jen zadat, kolik BTC chcete poslat, a je to! :-)

  1. Máš pro mě jako pro nováčka ještě nějaké rady, nebo osobní zkušenosti které by se mi mohly při manipulaci/obchodování s bitcoinem a jinými kryptoměnami hodit?

Určitě bych ti doporučil číst si články u nás na webu. Hlavně tedy z kategorie kryptoměny. Tam se dozvíš všechny důležité novinky z tohoto světa. Pokud nechceš aktivně obchodovat, mělo by ti to stačit.

Naopak pokud chceš aktivně obchodovat a s bitcoiny vydělávat i jinak, než jen “držením,” určitě ti doporučuji sekci tipy pro začátečníky a nastudovat si základy technické analýzy.

Námi doporučené směnárny bitcoinů

Chcete si bitcoin, litecoin, či jinou kryptoměnu koupit? Pokud se zaregistrujete u směnárny CoinBase po kliknutí na zelené tlačítko níže a koupíte si kryptoměny za minimálně 100 dolarů (2 000 Kč) automaticky získáte bitcoin v hodnotě 10 dolarů (200 Kč) zdarma!

Nic nenalezeno!
Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
Coinbase logo
Coinbase★ 95 %
ccShop logo
ccShop★ 93 %
Bitbeli logo
Bitbeli★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC