Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Bitcoin: Základní informace před investicí – Co potřebujete vědět! (1/2)

bitcoin dulezite info pred nakupemPoslední dobou mi chodí denně několik emailů od lidí, kteří by rádi začali s kupováním, nebo obchodováním kryptoměn. Super, mám radost! Ale bohužel nestíhám na všechny zprávy odpovídat. Navíc se lidé ptají téměř neustále na ty samé otázky. Proto jsem se rozhodl udělat tento článek, který bude shrnovat všechny základní informace, které je potřeba vědět před investicí do bitcoinu či jiných kryptoměn.

Často kladené otázky na téma nakupování kryptoměn

  1. Kde je pro mě nejlepší kryptoměny, respektive bitcoin kupovat? Kde dostanu “za málo peněz nejvíc muziky,” resp. kde za peníze dostanu největší poměr bitcoinu?

Bitcoin lze koupit buď u překupníků, na burze či směnárně, nebo od lidí, kteří chtěji bitcoin prodat. Mně se pro nákup nejlépe osvědčila burza CoinMate. Nakoupit lze i za Kč bankovním převodem. Pokud chcete nakupovat pomocí platební karty, určitě doporučuji směnárnu CoinBase. Tam je sice poplatek ve výši asi 3%, ale vzhledem k potenciálu růstu cen kryptoměn to skoro ani snad nevadí.

  1. Co musím vůbec udělat pro to abych si mohl nějaký bitcoin koupit? Stačí mi nějaký normální účet, nebo potřebuji nějaký speciální? A mohu bitcoiny kupovat přes kartu?

Prakticky není nutné udělat nic, kromě registrace na burze, např. CoinMate. Prakticky je ale dobré, mít nějakou vlastní peněženku. Ať už se jedná o peněženky mobilní, nebo hardwarové. O peněženkách jsme napsali vlastní článek: Kryptoměny: Kde je uschovat tak, aby byly v bezpečí (Trezor + Ledger).

  1. Jak mám postupovat pokud mám peníze a připravený účet/karty a jsem zaregistrovaný na nějaké burze/webu kde bitcoiny přeprodávají? Prostě to jen koupím? Vyžaduje to nějakou verifikaci?

Ano, většina burz vyžaduje ověření (verifikaci) občanským průkazem. Např na CoinBase lze jednoduše pomocí webkamery občanský průkaz ofotit a je to. U CoinMate je ale třeba provést i hovor s anglciky mluvící operátorkou, aby ověřili, že skutečně existujete. Poté ale už je vše poměrně intuitivní.

Existují ale i prodejci, kteří žádnou verifikaci nepožadují. Většinou se jedná o přeprodávání si kryptoměn mezi sebou za hotovost. Takové lidi určitě naleznete třeba na facebookové skupině “Bitcoinoví spekulátoři”. Popřípadě je možné využít i bitcoinových automatů, kam jednoduše vložíte hotovost a naskenujete adresu vaší kryptoměnové peněženky. Nákupy pod 25.000 Kč jsou bez verifikace. A je to!

  1. Co mám dělat, když jsem si bitcoin koupil? Myslím to tak, jestli si ho mám někam převést aby byl „víc v bezpečí“ už jsem párkrát četl, že nějací hackeři vykradli burzu, tak bych nechtěl, aby se mi tohle stalo. Nebo si to tam mám prostě nechat? Jaké mám možnosti, jak bitcoin uchovat? Nehodlám s tím zatím obchodovat, pouze ho “držet,” takže to můžu mít klidně někde uschované, jen nevím kde.

Ano, je pravda, že držet bitcoiny na coinmate, coinbase či jiných burzách není 100% bezpečné. Téměř všechny velké burzy byly v minulosti vykradeny. To sice neznamená, že vaše bitcoiny budou jistě ukradeny – to v žádném případě. Prakticky jde ale o tom, že kdyby se taková nehezká situace přihodila, určitě nechcete být mezi dotčenými. Proto je doporučené využívat vlastní peněženky, kam si jednoduše své bitcoiny převedete. Jak už jsme zmínili, brzy o peněženkách budeme vydávat vlastní článek, proto prosím, počkejte.

  1. Stojí něco uchovávání bitcoinů v nějakých „trezorech“ nebo něčem podobném?

Ne, uchovávání bitcoinů nestojí vůbec nic. Jediné, co vás bude na vlastních peněženkách peníze stát, jsou malé poplatky, které musíte zaplatit při převodu do peněženky. To se udělá automaticky a jedná se většinou o maximálně 1 % z posílané částky, při větších částkách je to např. i 0.001 %.

Rada na závěr: Kryptoměny jako Monero a Litecoin mají poplatky mnohem menší, než Bitcoin.

TIP: Druhý díl s odpověďmi na další otázky naleznete zde: Bitcoin: Co potřebujete vědět (2)!

Námi doporučené směnárny bitcoinů

Pokud se zaregistrujete u směnárny CoinBase po kliknutí na zelené tlačítko níže a koupíte si kryptoměny za minimálně 100 dolarů (2 000 Kč) automaticky získáte bitcoin v hodnotě 10 dolarů (200 Kč) zdarma!

Broker Možnost obchodovat: Max. Páka Poplatky V českém jazyce? Recenze Založit účet
CoinBase
$ 10 BONUS!
Nákup a prodej BTC, LTC, BCH, ETH Nenabízí páku Do 5% Ne Recenze Obchodovat kryptoměny!
CoinMate Nákup a prodej BTC, LTC, BCH Nenabízí páku Do 1% Ne Recenze Obchodovat kryptoměny!
*V případě úspěšného obchodu
Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál je ohrožen.

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

1 Komentář k “Bitcoin: Základní informace před investicí – Co potřebujete vědět! (1/2)”

  1. Skvělý článek 😉 Děkuji za něj! Jsem naprostý začátečník, takže pro mě ideální informace.

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.