Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 7. 1. 2021 – Kdy skončí krvavá lázeň kryptoměn?

[Bitcoin] Analýza 7. 1. 2021 – Kdy skončí krvavá lázeň kryptoměn?

[Bitcoin] Analýza 7. 1. 2021 – Kdy skončí krvavá lázeň kryptoměn?

Ahoj tradeři, v minulém článku byla má hlavní teze taková, že abychom udrželi platný měsíční trend stále vzhůru, musíme uzavřít prosincovou svíci nad 44 tis. USD. To se také stalo s uzavírací cenou asi 46 200 USD, takže Bitcoin i přes svůj včerejší pád stále zůstává v dlouhodobém uptrendu.

Nicméně i tak si od minulé analýzy Bitcoin odepsal asi 20 % hodnoty, ke dnešnímu low 41 tis. USD. To je velmi významný pohyb, takže se pojďme podívat na to, co se děje a jaké to bude mít následky.

Pokračuje bullrun?

Ceny mezi 44-40,7 tis. USD jsou ty samé, na kterých Bitcoin akumuloval už dříve, v září 2021. Strávil zde přibližně týden, po kterém následoval velmi razantní pohyb nahoru o 65 %.

Pokud má nějaká zóna takto silnou reakci jednou, je velmi pravděpodobné, že zde Bitcoin opět najde support a odrazí se nahoru.

Jak vidíte na grafu níže, Bitcoin už této zóny jednou dosáhl, a to hned začátkem prosince, když jsme viděli během jediného dne popadat celý trh o desítky procent.

Bitcoin aktuálně leží na nejdůležitějším supportu
Bitcoin aktuálně leží na nejdůležitějším supportu

To, že support kolem 42 tis. USD už jednou v historii otestovaný byl, nám dává menší naději na odraz, než kdybychom se zde ocitli poprvé – ale vzhledem k tomu, že vysoké časové rámce zůstávají bullish, musí i náš primární scénář stále počítat s odrazem k 61 tis. USD, které v analýzách zmiňuji delší dobu.

Co když support nevydrží?

V technické analýze se díváme na pravděpodobnosti. Ty nyní stále ukazují nahoru, ale samozřejmě máme i nezanedbatelnou možnost, že by se Bitcoin propadl pod náš support. Už jsme to probírali v dřívějších analýzách před několika týdny, takže se opět pojďme podívat, co by se dělo a jak na to reagovat.

Scénář pro případ propadu pod support
Scénář pro případ propadu pod support

Dalším logickým supportem by poté byla cena 35 tis. USD, která je za každých okolností nákupní, protože právě z tohoto supportu se Bitcoin odrazil v létě až na nová ATH. Bitcoin by se po takové návštěvě vracel zpět na 47 tis. USD, což je nyní hlavní neotestovaná rezistence, která by ale narozdíl od aktuální situace dost možná byla prodejní a byla by to úroveň, která Bitcoin může poslat do bear marketu.

V případě proražení aktuálního supportu mě také bude zajímat načasování – jak jsem zmínil v minulých článcích, zajímají mě především uzávěry měsíčních svící, takže dokud neuzavře leden pod 44 tis. USD, o bear marketu z technické stránky věci mluvit nemohu.

Hraje v tom více proměnných, proto je vyznačená i možnost, že by BTC poté překonal 47 tis. USD a mohl by dosáhnout vyšších targetů.

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin je v této chvíli stále bullish. Zatím jsme nesplnili žádnou z podmínek, která by nás měla poslat do bear marketu, takže zmínky o něm mi zatím přijdou nemístné a stále očekávám dosažení 61 tis. USD.

Možnost průrazu pod aktuální support má malé pravděpodobnosti, ale pokud by se opravdu stala, může to být začátek mnohými predikovaného bear marketu, ale bude záležet na více proměnných. I tak ale uvidíme signifikantní odraz ze supportu kolem 35 tis. USD

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,3%
Cena
$20 485
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-3,6%
Cena
$1 161
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,32%
Cena
$233,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo