Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Návody - krok po kroku » Jak se stát úspěšným obchodníkem binárních opcí v roce 2015

Jak se stát úspěšným obchodníkem binárních opcí v roce 2015

Jak se stát úspěšným obchodníkem binárních opcí v roce 2015

Bezpochyby už jste slyšeli, jak jednoduché je obchodovat binární opce. Výhody toho obchodování nelze popřít, určitě je také sami znáte a pokud ne, naleznete je zde. Všude, ať už je to nějaký blog nebo video na YouTube, uvidíte lidi, jak pomocí binárních opcí vydělávají pěkné částky.

Nicméně, než se do toho pustíte, je tu pár věcí, které byste měli vědět. Nepouštějte se do binárních opcí bezhlavě a bezmyšlenkovitě, opravdu ne. Mohlo by to vést k úplné ztrátě veškerých financí, které se rozhodnete k brokerovi vložit. Nejdříve je opravdu třeba si něco nastudovat.

Obchodování binárních opcí je ale seriózní záležitost, je tedy opravdu důležité, abyste byli informováni o tom, co se chystáte dělat, ještě než začnete. Zde se podívejte na naše tipy které vám mohou pomoci stát se úspěšným obchodníkem v roce 2015.

1) Vyberte si správného brokera

Je to opravdu důležité. Nepotřebujete nejlepší a nejnovější nástroje pro obchodování, které právě někdo vynalezl. Úplně vše začíná s tím, že si vyberete brokera, u kterého chcete obchodovat. Potřebujete si najít spolehlivého a odzkoušeného brokera. Teprve po tom je vhodné svěřit mu své peníze a obchodovat u něj.

Bohužel obchodování binárních opcí, je také poskvrněné spousty nekalými praktikami. Sem se také řadí spousta brokerů, kteří chtěli vypadat jako kvalitní a spolehlivá společnost. Občas se z nich ale vyklube broker, který vás chce o peníze spíše připravit, než vám je pomoci získat. I to se, bohužel, stává, a proto musíte být opatrní.

Když už si vyberete nějakého brokera, ujistěte se, že jste si vybrali prověřeného, regulovaného a lidmi dobře hodnoceného brokera. Existuje spousta brokerů, kteří nabízí kvalitní služby a kteří vám poskytnou kvalitní platformy, kde můžete obchodovat.

Prověření brokeři pro binární opce

Favorit redakce
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty. Binární opce jsou v EHP zakázány.
  • Demo účet zdarma
  • Upravitelná a intuitivní platforma
  • Broker není v češtině
  • Na starých počítačích se platforma může sekat
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty. Binární opce jsou v EHP zakázány.

2) Využijte na binární opce demo účet

Většina obchodníků neprofituje, bohužel je tomu tak. Nicméně, důvodem jejich neúspěchu není nedostatečný kapiál, nebo málo vědomostí. Spousta obchodníků neuspěje z jiného důvodu a ten důvod je, že nevěnují dostatek času vzdělávání se nejen teoreticky, ale i v praxi, což má obrovský vliv na jejich obchodování. Jednou z takových věcí, kterou se člověk prostě musí naučit je – kdy přesně do obchodu vstoupit. Je spousta nevydařených obchodů, které by byly bývaly vyšly, kdybychom do nich vstoupili o pár sekund dříve, nebo později.

Právě takové věci se musíme naučit praxí a to nejlépe na demo módu. Jak získat demo u nejlepšího brokera IQ Option se můžeme dozvědět zde. Pokud si nechceme zřizovat vůbe žádný účet a prostě začít obchodovat hned, otevřete si náš demo účet zdarma.

3) Vyberte si aktiva, do kterých se ponoříte

Většina brokerů nabízí široké spektrum odlišných aktiv. Většinou se snaží brokeři nabízet oblíbené a exotické opce, které jsou lákavé pro začínající obchodníky. Někteří brokeři nabízejí například i víkendové opce. Většina brokerů však takové opce nenabízí, protože se téměř všechna aktiva na burze o víkendu obchodovat nedá a proto se trhy nehýbou.

Když obchodujete, měli byste sledovat pouze část trhu, nepotřebujete sledovat všechny aktuální kurzy. Toto vám pomůže mnohem jednodušeji najít informace, které budete moci použit právě na svém obchodování. Normálně doporučujeme, aby se začínající obchodní zaměřili na globální indexy. Tyto aktiva se nepohybují například tak rychle jako jsou komodity zlato, nebo ropa. Měnové páry mohou být také trochu nevyzpytatelné.

Až budete mít pokročilejší znalosti o binárních opcích, budete moci rozšířit svoje zaměření a obchodovat s více aktivy.

4) Dávejte pozor na pravděpodobnost

Všechny obchody binárních opcí jsou tvořeny tak, aby broker vydělával na amatérech. Ano je tomu tak. Možná máte možnost vydělat 70, 80, nebo 90 % z výšky obchodu, ale pokud prohrajete ztratíte vše. Je důležité si uvědomit, že pravděpodobnost je proti vám. Takže lidé, kteří jen provádí náhodné sázky prodělají.

Proto bychom měli vědět, kolik přibližně obchodů nám musí vyjít, abychom byli stále v plusu, budeme-li stále obchodovat se stejnou částkou. Tomuto poměru se anglicky říká breakeven ratio.

Základní vzoreček je 100 / (80 / 100 +1). Potom stačí číslo 80 vždy nahradit číslem, kolik procent máme za vyhraný obchod a výsledek bude vždy číslo v procentech – naše breakeven ratio.

Pokud máme breakeven ratio 55.5%, stačí nám vyhrát 6 obchodů z deseti a budeme v plusu.

Nemůžete mít 100 % obchodů úspěšných. To prostě nejde. Ale obchodovat a mít 6 obchodů z 10 úspěšných není vůbec složité. Je třeba mít ale rozhled a právě proto jsme vytvořili tento web.

5) Money management

Pokud nevíte co je money managment, čtěte zde.

Jestliže opravdu chcete, aby rok 2015 byl rokem, kdy vyděláte peníze pomocí binárních opcí, potom si znovu nastudujte money managment. Rozdíl mezi amatérem a profesionálním obchodníkem je právě ve správě jejich peněz.

V podstatě jde o to, jak jste disciplinovaní a jak spravujete svoje peníze při obchodování. Všichni víme, jak obchod může skončit, jsou pouze dvě možnosti. Jedna možnost je, že vyhrajete velkou částku, nebo hodně prohrajete. Svým způsobem je to hazard.

Obchodování je hra s pravděpodobností. Vždy je tu nějaké riziko, vy se ale musíte snažit toto riziko snížit a zvýšit vaši pravděpodobnost na výhru. A i přes to, že můžete mnohdy prodělat, můžete těchto pár proher setřít tím, jak spravujete peníze. Pokud to nebudete dělat správně, moc dlouho ve hře nevydržíte.

Sdílejte tento článek

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
Geri

I told my grahnmotder how you helped. She said, “bake them a cake!”

Karel Plachý

O tom brekaeven ratio uz jsem nekde cetl. Nikdy me to ale nenapadlo spocitat a ted uz vim ze staci jen 6 vyhrencich obchodu z 10 :) Nikdy jsem o tom takhle nepremyslel chtel jsem proste jen co nejvic dobrych obchodu…

Štěpán Petřivý

Je to pravda. Už jsem to řekl mnohokrát, ale řeknu to znova: i ti nejúspěšnější obchodníci občas dělají prodělečné obchody jak už na burze, tak i na binárních opcích.

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A
RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 95 %
U 62 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

RECENZE

TOP Brokeři opcí

IQ Option logo
IQ Option★ 88 %
Binární opce jsou v EHP zakázány.
Dukascopy logo
Dukascopy★ 88 %

Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál je ohrožen*

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
  • Reklama
Finex logo