Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » Novinka: Binární opce NADEX, FX Opce a Coinbase

Novinka: Binární opce NADEX, FX Opce a Coinbase

Novinka: Binární opce NADEX, FX Opce a Coinbase

Za posledních pár týdnů se na trhu online obchodování objevila spousta novinek, které tento článek shrnuje. Jedná se jak o důležité novinky ze světa kryptoměn, tak i binárních opcí. Pojďme se tedy podívat na to, co se na trhu dělo.

Nový obchodní instrument FX Options

Již před několika měsíci jsme vás informovali o novém investičním nástroji, který vyvíjí brokerská společnost IQ Option. Jedná se o takzvané FX Options, neboli FX Opce.

Vývoj je u konce a to je skvělá zpráva, pro všechny obchodníky binárních opcí, jelikož už je znovu možné opce obchodovat! FX Opce jsou kompletně novým produktem a jakousi druhou, povolenou, verzí binárních opcí pro obchodníky z Evropské unie. Jedná se tedy o jakousi náhradu za klasické binární opce, které byly pro neprofesionální obchodníky v rámci států z EEA zakázány. Fx opce nejsou stejné jako binární opce, proto si je pojďme představit.

Co nám FX Opce nabízí?

  • "Neomezený profit" pro všechny obchody se správnou predikcí. Stejně jako u klasického cfd obchodování, ani zde nejsme limitováni maximálním ziskem. Ten může být i v řádech stovek procent. Není však jednoduché takový pohyb chytit. Více na obrázku níže.
  • Prodělky nemusí být 100% investované částky. Stejně jako je pozvolný růst zisku v případě úspěšné predikce, tak je i pozvolný růst ztráty v případě predikce špatné.
  • Minimální částka pro investici je 25 €.
  • FX Opce nabízí expiraci pouze 1h, což je asi jejich největší nevýhoda. Na druhou stranu však můžeme obchod kdykoli, ať už v zisku či ztrátě, před expirací uzavřít.
obchodování fx opcí
Obchodování FX Opcí se zvýrezněnými výplatními cenami.

Jak můžete vidět na obrázku výše, obchodování FX Opcí podle nás není úplně výhodné. Aby obchodník inkasoval zisk alespoň pár desítek procent, musela by cena udělat poměrně velký skok. V tomto případě už by se vyplatilo spíše obchodovat klasický Forex (CFD).

Myslíme si, že že vzhledem k tomu, že FX Opce jsou nový a ještě neozkoušený produkt, projdou FX Opce ještě řadou změn. To, v jakém stavu jsou nyní, podle nás předstasvuje nevýhodný investiční produkt.

Více informací naleznete v našem článku zde: Druh obchodování binárních opcí: FX Options

Nic nenalezeno!

Token 0x zalistovaný na Coinbase

Jedna z největších internetových směnáren Coinbase před pár týdny přidala novou kryptoměnu do svého portfolia. Jedná se o token 0x, který je sice jedním z největších (podle coinmarketcap.com je momentálně 25. největší) ale určitě není moc známý.

Zajímalo by nás, proč byl zalistován zrovna 0x a ne kryptoměny, které jsou mnohem známější i mezi retailovými investory, jako např. Stellar či Monero. Máte někdo nějakou domněnku, proč se tak stalo? Ozvěte se nám.

Když před pár měsíci směnárna Coinbase oznámila zalistování kryptoměny ETC, cena pak ještě několik dní rostla z 12 USD až na 19 USD, což je růst o téměř 60 %. S tokenem 0x to bylo podobně. Po veřejném oznámení zalistování rostla cena během pár dní z 0.66 USD na 1 USD (+51%).

Obchodování binárních opcí u NADEX

Zbystřit byste měli, pokud vás zajímají binární opce. Ty je totiž nyní i pro české residenty možné obchodovat u americké společnosti NADEX, dceřinou společností IG Group Limited. NADEX je americká platforma, o které už jsme kdysi na našich stránkách psali. Podívejte se na jejich platformu níže.

Platforma brokera NADEX
Platforma NADEX pro obchodování binárních opcí

Hned na první pohled na obrázek výše je patrné, že se jedná o složitější systém obchodování binárních opcí, než jsme zvyklí např. od platforem HighLow či IQ Option. Podle nás už to s binárními opcemi, jak je známe, nemá moc společného.

Mají dost těžkopádnou platformu, nezobrazují graf, a zkrátka obchodování není vůbec ani zdaleka tak jednoduché, jako dříve. Ano, na druhou stranu samozřejmě lze platformu pochopit a ozkoušet si během pár dní na demo účtu, který nabízejí.

Celé obchodování u NADEX však funguje na jiných principech, než u běžných binárních opcí. Neobchodujete proti brokerovi jako takovému, ale vždy se na trhu setkáváte s protistranou, neboli musí se najít někdo, kdo si myslí přesný opak, než vy, aby váš obchod vůbec mohl proběhnout. Nejedná se tedy o obchody v řádech minut, často se váš obchod ani neotevře vůbec. Navíc zde máme proměnlivou strike price, dlouhou dobu expirace a i měnící se procentuelní profit. Spíše bych je tedy přirovnal k tzv. ladder opcím.

Co si o těchto změnách myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo