Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Binární opce » Řadí se binární opce mezi druh hazardu?

Řadí se binární opce mezi druh hazardu?

Řadí se binární opce mezi druh hazardu?

Binární opce byly zpočátku navrženy tak, aby bylo možné je jednoduše pochopit a obchodovat, což je skvělé. Právě tyto dvě hlavní vlastnosti, které binární opce mají, způsobují to, že je někteří obchodníci označují za jeden z druhů hazardu.

Je tento názor oprávněný? Chceme-li získat odpověď musíme se na binární opce podívat trošku blíže.

Podle mého názoru jsou binární opce nazývány hazardem hlavně z důvodu, že mohou vždy skončit pouze dvěma způsoby a to buďto prohrou, nebo výhrou jak je tomu například u rulety. Buď váš obchod skončí in-money a vás čeká odměna v podobě výdělku, nebo out-of-money a vy o peníze přijdete. K dosažení úspěchu musíte učinit úspěšnou predikci směru, jakým se aktivum bude pohybovat. Zda tedy hodnota poroste, nebo bude klesat.

Důvody proč jsou binární opce nazývány hazardem

Jak už jsem řekl, toto se dá považovat za primární bod kontroverze. Některé orgány považují toto rozhodování za stejné, jako když sázíte na ruletě a rozhodujete se buďto mezi červenou a černou barvu. Zda vyhrajete, nebo prohrajete záleží pouze na tom, jaká z těchto dvou barev padne, stejně jako zda obchod skončí in-money, nebo out-of-money. Ale u binárních opcí je tam ten rozdíl, že směr trhu je ovlivňován jinými faktory. V ruletě neovlivníte, kde skončí kulička. Binární opce nejsou jen o náhodě, zde působí lidský faktor.

Takže je to jen na vás, kolik peněz pomocí binárních opcí vyděláte, nebo zda o peníze přijdete. Hlavně toto jsou důvody, proč získaly binární opce pověst hazardu. Většina “expertů” kteří tvrdí, že binární opce jsou hazard, v podstatě o binárních opcích nic nevědí a nikdy se jimi nezabývali delší dobu, aby je dostatečně pochopili. Při obchodování binárních opcí vaše rozhodnutí nebude nikdy složitější, zda cena půjde nahoru, nebo dolu. Před samotným obchodem, nemusíte dané aktivum nějak složitě studovat, nebo analyzovat abyste v obchodu uspěli. To je ale asi hlavním kamenem úrazu.hazard

Někdo nazývá binární opce hazardem z důvodu toho, že potřebujete větší výhernost než +-56% (breakeven ratio) abyste byli dlouhodobě profitabilní. Ano, je to pravda – pokud budete obchodovat, potřebujete být úspěšnější, než 50 na 50.

To ale přeci není důvod nazývat binární opce hazardem, nebo ano? Možná to nezní pěkně, že zde je možnost přijít o částku kterou jste do obchodu investovali, ale všechno se dá ovlivnit a nejlepší na tom je že vy sami to ovlivníte, pokud budete chtít, a vaše úspěšnost může být klidně 80% (nebo více).

Navíc s riskem musíme počítat u každého druhu podnikání. Pokud binárním opcím nevěnujete dostatek času, v dlouhodobém časovém úseku to bude mít za následek to, že přijdete o peníze, které jste investovali. Stejně jako kdybyste vlastnili obchod a neprodalo se zboží. Také se shnilé pečivo musí vyhodit.

Řešením, jak si dostatečné breakeven ratio zajistit, je soustředit se více na techniku obchodování, používat strategie a mít vše pěkně nastudované – na takovýchto základech se dá stavět!

Možná si říkáte “nebude to složité a časové náročné?”

Jak jsem řekl na úplném začátku princip obchodování binárních opcí je naprosto jednoduchý, ale nesmíte se tím nechat zlákat. Pokud chcete dlouhodobě profitabilně obchodovat binární opce, prostě potřebujete nějaké znalosti a zkušenosti. Když se do obchodování pustíte bez těchto dvou elementárních potřeb, pravděpodobně přijdete o většinu peněz, které jste do obchodování investovali.

Studovat binární opce je časové náročné, nějaký čas tomu obětovat musíte, ale je to lepší než sedět v hospodě, že ano? Já sám se o binární opce zajímám necelý rok a pořád se učím nové věci, které jsou potřeba. Pokud chcete s binární opcemi začít, potřebujete vhodné materiály na studování – to je základ. Takovéto materiály naleznete u nás na webu. Strategie, návody, recenze brokerů a to vše naleznete u nás na Finex.cz přehledně a na jednom místě.

Pokud začínáte, rozhodně vám doporučuji sledovat tipy pro začátečníky a další tipy, které vás dovedou od úplného začátku s binárními opcemi až po ten sladký konec, ve kterém “si budete pískat” a bude z vás úspěšný obchodník. Zajímáte se o binární opce delší dobu a plánujete se v nejbližší době zaregistrovat u brokera? Tak doporučuji podívat se na seznam doporučených brokerů, který jsme sestavili – u těchto brokerů budete mít jistotu, že vás nepodvedou a všechny vydělané peníze vám také pošlou.

Přejeme mnoho úspěšných obchodů.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Patrick

Tak s hracími automaty to ani srovnávat nelze. Je to diametrálně odlišné. Hlavní rozdíl je v tom, že pokud obchodujete binární opce, můžete to nějak ovlivnit. Pokud ale jdete “mačkat” automaty, nějak moc to neovlivníte. Možná když v sobě budete mít pár piv a dáte “točku” za 500, tak budete mít štěstí a přijde vám raketa :D Binární opce jsou prostě specifické a skvělé ;)

Filip

Je pravda, že binární nejsou obvyklým způsobem vydělávání peněz. To znamená, že ne každý pomocí nich může vydělávat. Musíte si hodně nastudovat, abyste obchodovali úspěšně. Binární opce, bych nazval takovým malým hazardem, ale určitě bych to nesrovnával s hracími automaty.

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RECENZE

TOP Brokeři opcí

IQ Option logo
IQ Option★ 88 %
Binární opce jsou v EHP zakázány.
Dukascopy logo
Dukascopy★ 88 %

Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál je ohrožen*

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo