Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
hello bank! logo
Hello bank běžný účet – Recenze, poplatky, podmínky
hello bank! logo
Hello bank běžný účet
hello bank! logo

Hello bank běžný účet – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 31. 8. 2023 | Redakce Finex.cz
Poznámka

Pozor: Informace v této recenzi již nejsou platné! Hello bank! přestala od (3. 4. 2023) přijímat nové klienty a poskytovat své služby na území České republiky.
 
Pokud hledáte nový běžný účet nebo spořicí účet, doporučujeme podívat se na naše recenze ostatních bank. Český bankovní trh vám má určitě co nabídnout. V případě dotazů ohledně výběru nové banky nebo bankovního účtu jsme tu pro vás.

Základní informace o Hello bank běžný účet

Typ účtu Běžný účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Hello bank získala za svůj běžný účet několik zajímavých ocenění v soutěži Zlatá koruna, nezatěžuje jej žádnými nesmyslnými poplatky a vklady na běžném účtu svým klientům úročí úrokem 0,5 % p.a. Klienti získají zdarma platební kartu Mastercard, ale platit lze i mobilem nebo chytrými hodinkami. Fyzicky kartu vůbec nemusíte nosit v peněžence.

Běžný účet od Hello bank založíte online. Stačí k tomu dva doklady a výpis z jiného běžného účtu. Velkým plus je jistě přehledné internetové bankovnictví dostupné v počítači i na mobilním zařízení. Na jednom místě vidíte zůstatek na běžném účtu, stav na spořicím účtů i veškeré informace o půjčkách a úvěrech, které máte aktivované.

Recenze Hello bank

Hello bank s tímto názvem funguje banka poměrně krátce, konkrétně od podzimu 2017. Na českém trhu ovšem figuruje již od roku 1996, kdy jí mnozí znali jako nebankovní společnost pod názvem Cetelem. Ta se v roce 2015 změnila na banku a o dva roky později na Hello bank. Zaštiťuje ji BNP Paribas Personal Finance SA, což je velký evropský bankovní lídr působící v 73 zemích světa.

Banka je zároveň členem Asociace pro elektronickou komerci, Sdružení právnických osob, Sdružení pro bankovní karty, MasterCard International a členem České bankovní asociace. Mimo běžného a spořícího účtu poskytuje banka také další služby, jako jsou půjčky, pojištění, operativní leasing a další. Nevýhodou Hello banky je malý počet poboček, které se nachází pouze v Praze, Brně a Ostravě a malý počet bankomatů.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Hello bance? Přejděte na naší komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Nic nenalezeno!

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může běžný účet od Hello bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí běžný účet od Hello Bank?

Účet od Hello bank má všechny základní služby zdarma. Bez poplatku vybíráte z bankomatů banky a nic nezaplatíte ani za první tři výběry z bankomatů ostatních bank doma nebo v zahraničí Samozřejmostí jsou všechny běžné operace jako zřízení a vedení účtu, platební operace, převody v korunách, inkaso, SIPO, příchozí a odchozí SEPA platby, elektronické výpisy,

Banka se přizpůsobila moderní době, a tak sjednáte běžný účet online. K dispozici je přehledné bankovnictví. Hello poskytuje jednu bezkontaktní platební kartu, ale druhou bohužel nikoliv. Potěšit může úročení zůstatku na běžném účtu do zůstatku 100 000 Kč úrokovou sazbou ve výši 0,5 % p.a. K běžnému účtu si bohužel nemůžete vyřídit kontokorent, tedy povolené přečerpání.

Od května 2021 mohou klienti využívat službu Google Pay pro pohodlné placení chytrými telefony. Dostupná je taktéž služba Apple Pay. Do internetového bankovnictví se lze přihlásit prostřednictvím aplikace, kde můžete platit prostřednictvím platebních šablon, QR kódu.

Sazebník poplatků

Běžný účet Hello banky příliš nesvazují poplatky. Většinu služeb máte zdarma a platíte jen za velmi málo položek.

  • Zřízení a vedení účtu: zdarma
  • Vydání a vedení platební karty: zdarma
  • Výběry hotovosti z bankomatů Hello bank: zdarma
  • První tři výběry z cizích bankomatů v ČR a v zahraničí: zdarma
  • Příchozí a odchozí platby: zdarma
  • Příchozí a odchozí SEPA platby: zdarma
  • Inkaso, trvalé příkazy, SIPA: zdarma
  • Výběr v hotovosti z cizího bankomatu po vyčerpání limitu: 30 Kč
  • Vydání nové karty při ztrátě nebo poškození staré: 200 Kč

Podmínky se často mění a banky proto musí pravidelně upravovat své ceníky. Není na škodu mít přehled a občas se na aktuální sazebník Hello banky podívat.

Nejdůležitější poplatky a podmínky spojené s běžným účtem od Hello Bank naleznete také níže v naši tabulce. Přehledně, na jednom místě.

Založení běžného účtu u Hello Bank

Hello účet založíte na pobočce s osobní účastí nebo stále oblíbenějším způsobem online. Na to vám stačí pět minut a nemusíte opustit svůj domov. Jednoduše vyplníte své osobní údaje v žádosti, v bankovnictví vložíte do žádosti vyfocený občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (pas, rodný list), výpis ze svého současného účtu. Poté zaplatíte z tohoto účtu jednu korunu a máte hotovo. Smlouva vám přijde elektronicky a schválíte ji SMS zprávou nebo poštou.

Hello Bank přihlášení k účtu

K účtu se přihlásíte na počítači přes webové stránky banky na www.hellobank.cz. Stačí kliknout na tlačítko “Přihlásit se”. Vyskočí okno určené přihlašovacím údajům. Ty zadáte a odešlete. Následně budete vyzváni k zadání SMS bezpečnostního kódu, který vám přijde na autorizační mobilní telefon.

Další možností je využití aplikace mobilního bankovnictví, kam se lze přihlásit standardními přihlašovacími údaji při prvním přihlášení a následně zvoleným PIN kódem, ale i přes otisk prstu.

Pro koho je vhodný běžný účet od Hello Bank?

Běžný účet Hello je vhodný pro všechny, kdo chtějí jednoduchý a přehledný produkt a netouží po chození na pobočku Naopak nenadchne nikoho, kdo často vybírá z bankomatu, potřebuje víc než jednu kartu a chce si zařídit rezervu v podobě kontokorentu.

Poznámka

TIP: Je pro vás Hello běžný účet příliš obyčejný? Možná by vás více zaujal běžný účet od Air bank, který je taktéž celý zdarma, ale má k dispozici více bankomatů a klienti mají možnost sjednat si kontokorent, popřípadě za měsíční platbu 100 Kč neomezené výběry ze všech bankomatů.

Hodnocení Finex.cz

Hello běžný účet s úročením zůstatku

Hello bank má ve své nabídce moderní bankovní účet, který vyniká především svou jednoduchostí a přehledností. Hlavní předností jsou nulové poplatky u všech základních služeb. Zřídíte jej kompletně online. Díky Apple Pay nebo Goole Pay zaplatíte pohodlně online. V přehledném bankovnictví rychle zkontrolujete stav svého účtu, na pár ťuknutí odešlete peníze, zobrazíte zapomenutý PIN karty nebo změníte limit. Za výběry v bankomatech bank nezaplatíte ani korunu a zdarma máte také první tři výběry z cizích bankomatů doma i v zahraničí. K běžnému účtu není možné sjednat kontokorent.

Přehled poplatků a parametrů pro běžný účet od Hello bank

Obecné informace o produktu
Jméno produktuHello bank běžný účet
PoskytovatelHello bank
Typ účtu Běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Účet je určený proPro fyzické osoby
Sjednání online
Minimální vklad Pouze aktivační platba 1 Kč
Úrok0,5 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti Neposkytuje
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce Neposkytuje
Výběr z cizího bankomatu CZ 0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU 0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 30 Kč
Fyzický bankovní výpis100 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozíNeposkytuje
Zahraniční platba příchozíNeposkytuje
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platbaNeumožňuje
Okamžité platby Neumožňuje
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard
Platební karta k účtuDebetní karta MasterCard
Poplatek za kartu0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 0 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Login + heslo - autentizační SMS/otiskem prstu
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.hellobank.cz/o-nas/novinky/sazebnik/
Sazebník poplatkůhttps://www.hellobank.cz/o-nas/novinky/sazebnik/
Ohodnoťte produkt Hello bank běžný účet
1
0

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat