Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

10. díl Seriálu technické analýzy – Svíčkové formace

V minulém díle Seriálu technické analýzy jsme si řekli něco o tom, jak předpovědět budoucí pohyb ceny vzhledem k pohybu grafu a formacím svíčkám vytvořeným. (Více o tom: Cenové formace)

Různé tvary v grafu ale nejsou jediné formace, kterých bychom si mohli všímat. Další formace, které stojí za povšimnutí jsou formace svíček. Existují mnohé typy svíček a jejich kombinací. Někdy má svíčka dlouhý knot, někdy naopak ani žádný nemá. A právě to je téma, o kterém si dnes něco povíme.

Svíčka pinbar

Pinbar Techická analýza

Jak poznat pinbar (kliknutím zvětšíte)

Začnu typem svíčky pinbar. Je pravda, že se nejedná úplně o formaci svíček, jelikož je tvořena pouze jednou svíčkou, ale to nevadí – do tohoto dílu seriálu se to hodí.

Pinbar (nebo Pin bar) je svíčka, která má velice dlouhý jeden z knotů a menší tělo na druhou stranu od knotu. Takže buď dlouhý knot nahoru, ale přitom je to svíčka směrem dolů, nebo naopak.

Tato svíčka znamená, že v jejím průběhu se dostala cena hodně nahoru (nebo dolů), ale ještě před koncem svíce se stalo něco, co směr vývoje ceny ovlivnilo (např. dosažení významné linie resistence, nebo supportu) a ta se tedy vydala na druhou stranu. Nyní můžeme předpokládat, že se cena bude vyvíjet i nadále tímto směrem.

Pinbar Technická Analýza

Náhled na dvě svíce PINBAR

Formace Three line strike

Tato formace se vždy skládá ze 4 po sobě jdoucích svíčkách. Tři musí být ve stejném směru a čtvrtá ve směru opačném. Formace three line strike nám naznačuje přicházející změnu směru trendu a nejlépe funguje na timeframech M15 a delších.

Nejlépe tato formace funguje, je-li poslední svíčka typu pinbar.

Meta Trader Graf

Náhled na formaci THREE LINE STRIKE

Další svíčkové formace

Myslím si, že pro dnešek by nám dvě svíčkové formace mohly stačit. Chcete více informací o svíčkových formacích? Sdílejte článek na sociálních sítích a pište do komentářů!

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

4 komentáře k “10. díl Seriálu technické analýzy – Svíčkové formace”

  1. Ahoj, rád bych se zeptal, jaký je rozdíl mezi svíčkou hammer a pinbarem? Protože, kdyby např. nastala situace, že bude pinbar “krátké býčí tělo svíce” bez horního knotu mohlo by se totiž jednat také o hammer. (Omlouvám se pokud se jedná o “špatný” dotaz, jsem začátečník.) S pozdravem Lukáš

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.