Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Níže naleznete několik tipů, kterých se musíte za každou cenu držet. Dobře,… samozřejmě se jich držet nemusíte, ale doporučujeme to.

1) Nikdy neobchodujte s více,…

penezenka_prazdna….než si můžete dovolit ztratit. Jak už jsme zmínili, ve světě obchodování není nic jisté. Můžete mít nejlepší strategii, ale vždy se může stát, že obchod nevyjde. Naše doporučení: nikdy neobchodujte s více, než 5 % nebo 10 % vašeho kapitálu, obzvláště, pokud jste v obchodování nováčky.

2) Vaše cíle musí být…

Green arrow…realistické. Pokud na svůj obchodní účet u brokera vložíte částku $200, nemůžete čekat, že druhý den už budete na účtě mít $500. To by vedlo k tomu, že budete riskovat až příliš a vše ztratíte. Pokud myslíte obchod s opcemi vážně, neobchodujte stylem “ruleta” – není to to samé!

3) Vzdělávejte se

book_and_applesI ti nejlepší obchodníci a investoři se neustále musí vzdělávat, aby byli v obraze. Čtěte si o nejnovějších brokerech, strategiích a tipech na internetu. Určitě vám to pomůže rozšířit si obzory a mít více úspěšných obchodů. Mějte ale na paměti, že ne každý zdroj je důvěryhodný!

4) Vaše psychika je Váš…

gambler-losing….nepřítel. Ačkoliv to může znít hloupě, je to tak. Pokud ji neumíte ovládat. Lidé jsou od přírody chamtiví tvorové. V žádném případě neporušujte pravidlo č. 1 – ani když vám právě 5 obchodů za sebou skončilo out-of-money.

Mohli byste si říct “Teď mi to pětkrát nevyšlo, tak zkusím zvýšit částku obchodu na pětinásobek, a když to vyjde, mám to vše zpět,” ale to vám může vyjít jednou, nebo dvakrát. Pokud vám to nevyjde, budete velice zklamaní a k tomu bez peněz. Budete naštvaní, že jsou binární opce nesmysl a že se na nich stejně nedají vydělat peníze. Ale ve skutečnosti je to naopak, jen musíte vědět, kdy přestat a držet se pevně daných bodů.

Veřte mi, všichni obchodníci jsme si tímto prošli. Více info o psychice obchodování naleznete ve článcích z kategorie money management u binárních opcí.

5) Začínejte pomalu,…

czechset6r..ale jistě! Pokud jste v obchodování nováčky, v žádném případě po dobu několika týdnů/měsíců neobchodujte s velkými hodnotami. Koukněme se na modelový příklad:

Vložíte $200.
Obchodujete pouze s $10 najednou. (= 5 % vkladu)
Denně uděláte 10 obchodů, při výherním poměru 70 %. (=3 obchody skončí out-of-money a 7 in-money)
Při 70% profitu jste za den udělali $19 čistého zisku.
To je 380 Kč za jeden den. Při obchodování od pondělí do pátku by to dělalo téměř 8 000 měsíčně.
A to se vám nezdálo profitabilní obchodovat pouze s $10. 🙂 

A to ani nemluvíme o tom, že si můžete obchodování vyzkoušet na demo účtu. Tam pak odpadá jakékoli riziko spojené se ztrátou kapitálu. Pokud proděláte, stačí aktualizovat stránku a peníze máte znovu.

Demo účet

Chcete si vyzkoušet obchodování binárních opcí a přitom neriskovat ani halíř? Většina důvěryhodných brokerů nabízí demo účta zdarma. To je dobrý způsob k tomu, vše si vyzkoušet a nic neriskovat.

2 KOMENTÁŘE

  1. Jak by mělo jít začít obchodovat opce s 200 USD? Podle mě minimální rozumní vklad je 10.000 USD a i to je spíš málo, tak na hraní pro děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.