Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Binární opce » 5 nejdůležitějších tipů pro obchodování binárních opcí

5 nejdůležitějších tipů pro obchodování binárních opcí

5 nejdůležitějších tipů pro obchodování binárních opcí

Níže naleznete několik tipů, kterých se musíte za každou cenu držet. Dobře,… samozřejmě se jich držet nemusíte, ale doporučujeme to.

1) Nikdy neobchodujte s více,…

penezenka_prazdna….než si můžete dovolit ztratit. Jak už jsme zmínili, ve světě obchodování není nic jisté. Můžete mít nejlepší strategii, ale vždy se může stát, že obchod nevyjde. Naše doporučení: nikdy neobchodujte s více, než 5 % nebo 10 % vašeho kapitálu, obzvláště, pokud jste v obchodování nováčky.

2) Vaše cíle musí být…

Green arrow…realistické. Pokud na svůj obchodní účet u brokera vložíte částku $200, nemůžete čekat, že druhý den už budete na účtě mít $500. To by vedlo k tomu, že budete riskovat až příliš a vše ztratíte. Pokud myslíte obchod s opcemi vážně, neobchodujte stylem “ruleta” – není to to samé!

3) Vzdělávejte se

book_and_applesI ti nejlepší obchodníci a investoři se neustále musí vzdělávat, aby byli v obraze. Čtěte si o nejnovějších brokerech, strategiích a tipech na internetu. Určitě vám to pomůže rozšířit si obzory a mít více úspěšných obchodů. Mějte ale na paměti, že ne každý zdroj je důvěryhodný!

4) Vaše psychika je Váš…

gambler-losing….nepřítel. Ačkoliv to může znít hloupě, je to tak. Pokud ji neumíte ovládat. Lidé jsou od přírody chamtiví tvorové. V žádném případě neporušujte pravidlo č. 1 – ani když vám právě 5 obchodů za sebou skončilo out-of-money.

Mohli byste si říct “Teď mi to pětkrát nevyšlo, tak zkusím zvýšit částku obchodu na pětinásobek, a když to vyjde, mám to vše zpět,” ale to vám může vyjít jednou, nebo dvakrát. Pokud vám to nevyjde, budete velice zklamaní a k tomu bez peněz. Budete naštvaní, že jsou binární opce nesmysl a že se na nich stejně nedají vydělat peníze. Ale ve skutečnosti je to naopak, jen musíte vědět, kdy přestat a držet se pevně daných bodů.

Veřte mi, všichni obchodníci jsme si tímto prošli. Více info o psychice obchodování naleznete ve článcích z kategorie money management u binárních opcí.

5) Začínejte pomalu,…

czechset6r..ale jistě! Pokud jste v obchodování nováčky, v žádném případě po dobu několika týdnů/měsíců neobchodujte s velkými hodnotami. Koukněme se na modelový příklad:

Vložíte $200.
Obchodujete pouze s $10 najednou. (= 5 % vkladu)
Denně uděláte 10 obchodů, při výherním poměru 70 %. (=3 obchody skončí out-of-money a 7 in-money)
Při 70% profitu jste za den udělali $19 čistého zisku.
To je 380 Kč za jeden den. Při obchodování od pondělí do pátku by to dělalo téměř 8 000 měsíčně.
A to se vám nezdálo profitabilní obchodovat pouze s $10. :) 

A to ani nemluvíme o tom, že si můžete obchodování vyzkoušet na demo účtu. Tam pak odpadá jakékoli riziko spojené se ztrátou kapitálu. Pokud proděláte, stačí aktualizovat stránku a peníze máte znovu.

Demo účet

Chcete si vyzkoušet obchodování binárních opcí a přitom neriskovat ani halíř? Většina důvěryhodných brokerů nabízí demo účta zdarma. To je dobrý způsob k tomu, vše si vyzkoušet a nic neriskovat.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Pavel

Jak by mělo jít začít obchodovat opce s 200 USD? Podle mě minimální rozumní vklad je 10.000 USD a i to je spíš málo, tak na hraní pro děti.

Štěpán Petřivý

Na jednu stranu máš pravdu. $200 je opravdu málo. Na stranu druhou ale se dá slušně obchodovat už i s pár tisíci.

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo