Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Binární opce » 5 nejdůležitějších tipů pro obchodování binárních opcí

5 nejdůležitějších tipů pro obchodování binárních opcí

5 nejdůležitějších tipů pro obchodování binárních opcí

Níže naleznete několik tipů, kterých se musíte za každou cenu držet. Dobře,… samozřejmě se jich držet nemusíte, ale doporučujeme to.

1) Nikdy neobchodujte s více,…

penezenka_prazdna….než si můžete dovolit ztratit. Jak už jsme zmínili, ve světě obchodování není nic jisté. Můžete mít nejlepší strategii, ale vždy se může stát, že obchod nevyjde. Naše doporučení: nikdy neobchodujte s více, než 5 % nebo 10 % vašeho kapitálu, obzvláště, pokud jste v obchodování nováčky.

2) Vaše cíle musí být…

Green arrow…realistické. Pokud na svůj obchodní účet u brokera vložíte částku $200, nemůžete čekat, že druhý den už budete na účtě mít $500. To by vedlo k tomu, že budete riskovat až příliš a vše ztratíte. Pokud myslíte obchod s opcemi vážně, neobchodujte stylem “ruleta” – není to to samé!

3) Vzdělávejte se

book_and_applesI ti nejlepší obchodníci a investoři se neustále musí vzdělávat, aby byli v obraze. Čtěte si o nejnovějších brokerech, strategiích a tipech na internetu. Určitě vám to pomůže rozšířit si obzory a mít více úspěšných obchodů. Mějte ale na paměti, že ne každý zdroj je důvěryhodný!

4) Vaše psychika je Váš…

gambler-losing….nepřítel. Ačkoliv to může znít hloupě, je to tak. Pokud ji neumíte ovládat. Lidé jsou od přírody chamtiví tvorové. V žádném případě neporušujte pravidlo č. 1 – ani když vám právě 5 obchodů za sebou skončilo out-of-money.

Mohli byste si říct “Teď mi to pětkrát nevyšlo, tak zkusím zvýšit částku obchodu na pětinásobek, a když to vyjde, mám to vše zpět,” ale to vám může vyjít jednou, nebo dvakrát. Pokud vám to nevyjde, budete velice zklamaní a k tomu bez peněz. Budete naštvaní, že jsou binární opce nesmysl a že se na nich stejně nedají vydělat peníze. Ale ve skutečnosti je to naopak, jen musíte vědět, kdy přestat a držet se pevně daných bodů.

Veřte mi, všichni obchodníci jsme si tímto prošli. Více info o psychice obchodování naleznete ve článcích z kategorie money management u binárních opcí.

5) Začínejte pomalu,…

czechset6r..ale jistě! Pokud jste v obchodování nováčky, v žádném případě po dobu několika týdnů/měsíců neobchodujte s velkými hodnotami. Koukněme se na modelový příklad:

Vložíte $200.
Obchodujete pouze s $10 najednou. (= 5 % vkladu)
Denně uděláte 10 obchodů, při výherním poměru 70 %. (=3 obchody skončí out-of-money a 7 in-money)
Při 70% profitu jste za den udělali $19 čistého zisku.
To je 380 Kč za jeden den. Při obchodování od pondělí do pátku by to dělalo téměř 8 000 měsíčně.
A to se vám nezdálo profitabilní obchodovat pouze s $10. :) 

A to ani nemluvíme o tom, že si můžete obchodování vyzkoušet na demo účtu. Tam pak odpadá jakékoli riziko spojené se ztrátou kapitálu. Pokud proděláte, stačí aktualizovat stránku a peníze máte znovu.

Demo účet

Chcete si vyzkoušet obchodování binárních opcí a přitom neriskovat ani halíř? Většina důvěryhodných brokerů nabízí demo účta zdarma. To je dobrý způsob k tomu, vše si vyzkoušet a nic neriskovat.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Pavel

Jak by mělo jít začít obchodovat opce s 200 USD? Podle mě minimální rozumní vklad je 10.000 USD a i to je spíš málo, tak na hraní pro děti.

Štěpán Petřivý

Na jednu stranu máš pravdu. $200 je opravdu málo. Na stranu druhou ale se dá slušně obchodovat už i s pár tisíci.

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC