Finex.cz logo
Menu
Finex » Binární opce » Binární opce a podvody - Na co si dát pozor? » 4 důvody, proč byste mohli být, nebo jste byli podvedeni

4 důvody, proč byste mohli být, nebo jste byli podvedeni

4 důvody, proč byste mohli být, nebo jste byli podvedeni

Jeden z nejhorších pocitů na světě je být podveden a o něco připraven. Když si uvědomíte, že jste byli podvedeni a někdo profitoval na vaší "hlouposti" není to vždy jednoduché překousnout. Jen málo kdo si řekne: "Nojo, udělal jsem chybu, nic se nestalo. Příště se polepším." Je logické, že budete naštvaní.

Svět binárních opcí, je nedílně s těmito podvody spojen. Ve skutečnosti je to tak, že v každém byznysu, kde jsou peníze, jsou lidí, co se vás snaží nějak obelhat a podvést. Obecně platí – kde jsou peníze, tam jsou podvodníci a kde nejsou, tam se rychle objeví a tím si buďte jistí. Podvodníci se vždy budou snažit nějakou cestou dostat peníze od lidí, kteří jím nešťastně naletí. Ne vždy jsou mezi podvedenými lidmi ale pouze hloupí lidé. Rčení, že "hlupáka není těžké o peníze připravit", je pouze z poloviny pravdivé. Šance, že bude inteligentní člověk připraven o svoje peníze, je stejná, jako u ne až tak inteligentního.

Je třeba také rozdělit ty lidi, kteří si myslí, že byli podvedeni a ty, kteří opravdu byli. Je spousta lidí, co tvrdí, že byli podvedeni, přitom se jim vůbec nic nestalo a pouze něco sami pokazili. Já osobně to slyším pořád, lidé mi říkají: "Byl jsem podveden, proto jsem přišel o peníze." Přitom si ten člověk třeba ani neuvědomuje, že za to může jen on sám. Tak to bývá, každý se nejdříve podívá na někoho jiného, místo toho, aby si přiznal, že za to může sám a nikdo jiný.

Vždy, pokud se něco stane, nejdříve si ukažte sami na sebe, jestli chyba není ve vás, třeba budete překvapeni.

Nedostatek porozumění

binární opce - nedostatek porozumění

Pokaždé než začnete něco dělat, vše si pečlivě prověřte a prostudujte. Stížnosti, které brokeři dostávají a pomluvy na účet brokerů často nejsou oprávněné. Je to způsobené hlavně tím, že nikdo nečte podmínky použití, ke kterým se vždy při registraci zavazujeme.

Schválně, kdo z vás si někdy přečetl podmínky pro výběr peněz, pro bonusy a hlavně, kdo z vás si přečetl podmínky při registraci? Myslím, že absolutní menšina z vás a pokud někdo ano, tak jste jeden z mála. Víte například, že většina brokerů má v podmínkách, že vám kdykoliv mohou zrušit účet? Pokud prostě budete vydělávat hromadu peněz, zruší účet a nic s tím neuděláte. Jediné co můžete udělat je napsat to kamarádovi a postěžovat si mámě. Na peníze, které na účtě máte ale máte naprostý nárok vždy, o ty vás nikdo připravit nemůže.

Jak se říká, život není fér a vy musíte být na tyto věci připravení a počítat s nimi. Musíte vědět, k čemu se zavazujete při registraci a co může přijít. Řeknu to takhle, půjčili byste někomu peníze (když se nejedná o stovku na oběd) jen tak, bez nějaké písemné dohody? Aniž byste si určili nějaké podmínky? Pokud ano, měli byste si vzít nějaké lekce finanční gramotnosti.

Podvod při výběru peněz
binární opce - výběr peněz

Výběr peněz z vašeho obchodního účtu je často problematickou záležitostí. Velice často to způsobuje stížnosti, které se šiří mezí obchodníky. Zase je to ale způsobené nedostatečným pochopením celého procesu výběru peněz. Jen v málo případech obchodníci skutečně přijdou o nějaké peníze a to jsou případy, kdy obchodují u nespolehlivých brokerů.

Vložení peněz na váš obchodní účet je jednoduché. Brokeři akceptují široké spektrum možností, jak peníze vložit. Většina z nich je instantních, že peníze máte na účtě u brokera hned. Naopak je to u výběru peněz. Výběr peněz trvá několik dní a metod, jak lze vybrat peníze, je většinou méně. Důvody proč výběr trvá déle, nejsou všechny na straně brokera. Regulační požadavky od regulačních orgánů a čas, který potřebují banky na zpracování požadavků, to vše přidává na době, kterou musíme čekat. Proces většinou trvá okolo 3-5 dní. Také záleží, jestli broker funguje přes víkend, nebo ne.

Před výběrem musíte vždy mít ověřené dokumenty. U nějakého brokera to děláte už na začátku registrace (např. HighLow)  ale u nějakého brokera až při požadavku na výběr peněz. Například u brokera StockPair dokumenty musíte ověřit až před výběrem peněz. Nemusíte se bát, že vám broker chce ukrást identitu. Důvod, proč jsou tyto dokumenty požadovány je prostý – brokeři se pouze a jen snaží vyvarovat možným hrozbám a k tomu je nabádají všechny regulační úřady. K potvrzení můžete použít pas, řidičský průkaz a občanský průkaz a dále výpis z banky, nebo platbu za elektriku.

Neférové bonusy! Napálili mě
binární opce bonusy

Znovu a znovu. Pořád je to ten stejný problém. Většina lidí si řekne, jak je broker velkorysý, když dává peníze zadarmo při registraci. Komu by se taky nelíbilo mít z $500 najednou $1 000. Zde celý problém ale vzniká, protože bonus ve skutečnosti nemusí být něco, co chcete. Pokud si bonus od brokera necháte, stane se to, že částku kterou jste vložili musíte například 35x proobchodovat, abyste mohli peníze vybrat.

Není to podvod. Jedná se o část podmínek, se kterými vás broker seznamuje při registraci. Přečetli jste si tyto podmínky, než jste si bonus vzali, že ano? Odpovím za vás: "Ne." Vždy, než si nějaký bonus vezmete, přečtěte si podmínky bonusu a pokud podmínkám nerozumíte, nebo bonus nechcete, napište na podporu. Občas se stane, že se vám bonus přičte automaticky. To by se stávat nemělo, takže hned napište na podporu, ať vám bonus odeberou. Už to však nejde, pokud jste udělali nějaké obchody.

Tomáš Stodola a další podvodníci

binární opce podvody třetích stranBinární opce jsou "in" a proto se tyto binární opce podvody množí opravdu rychle. Jedná se o podvody, jako Optionavigator, profitonline, BinaryBotPro a spousta dalších. Ostatně velice často vás o nich informujeme, abyste věděli, na co si dát pozor.

Podvody mají vždy stejný scénář a to ten, že slibují obrovský výdělek za krátkou dobu. Ne vždy to jde poznat na první pohled, stránky se například tváří jako nějaký finanční magazín, nebo jako profesionální obchodní platforma, nebo automatický obchodující systém, který zaručuje "bezpracný" výdělek. Myslím si ale, že obchodníci binárních opcí už jsou tak často o těchto podvodech varování, že je malá část lidí, opravdu naletí. A ti co naletí, určitě o binárních opcích nic nevědí. Bohužel.

Existuje pouze jeden jediný způsob, jak na tyto podvody nenaletět. Být informován! Číst a vzdělávat se, to je důležité. Pokud budete vědět, na co si dát pozor, tak si na to pozor také dáte.

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
Jiří Procházka

Dobrý den, podle mého názoru, budete umět pořádně zhodnotit až tak 2-3 vklad. Takže se zde můžeme bavit o částce okolo 500 dolarů. Můžete dobře zhodnotit už i svůj první vklad, pokud k tomu máte všechny předpoklady. Je to dost individuální, ale jak bylo mnohokrát zmíněno, nikdy není dobré mít velké očekávání.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Jiří Procházka

Jirka tímto chtěl asi říci, že se často stane, že jeden až dva vklady, které obchodník provede, tak nějak „zahučí“. A to dle mých zkušeností HLAVNĚ kvůli špatnému money managementu, ne až tak kvůli špatné strategii.

Goodman01

Dobrý den, kolik si myslíte, že je potřeba na začátek peněz, než začnete vydělávat? Píšete, že může trvat i několik týdnů nebo měsíců, než budeme výděleční. Předpokládejeme, že budueme obchodovat vždy s minimální částkou a budeme používat osvědčené metody a strategie. Přece jen jsme ale začátečníci, takže nám to hned nepůjde. Kolik je teda odhadem třeba na začátek?

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo