Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

2. díl Seriálu technické analýzy – Jak použít ADX Indikátor

Na dnešek jsem si pro vás připravil kratší povídání o indikátoru ADX. Lze ho i snadno použít právě pro vaši obchodní strategii.

ADX Indikátor do MT4

Náhled ADX indikátoru

Average Directional Index (ADX, v překladu Průměrný Směrový Index) je oscilátor, který nabývá hodnot mezi 0 a 100 a udává tak sílu stávajícího rostoucího a klesajícího trendu, nebo potvrzení netrendového trhu. Hodnoty okolo 20 indikují slabý/stagnující trend, okolo 50 už se jedná o silný trend a hodnoty nad 70 jsou velice výjimečné a jde v tomto případě už o vážně silný trend.

ADX křivka sama o sobě nám neukáže, zda se jedná o trend klesající, či stoupavý, ale k tomu jsou potom DI křivky a navíc to, zda-li cena stoupá, či klesá, dokážeme už určit i sami. Pokud křivka ADX roste, roste tedy i síla stávajícího trendu a vice versa. +DI a -DI křivky nám také můžou posloužit jako signál ke vstupu do obchodu. Více o tom později.

ADX stoupající trend

Příklad obchodování za použití ADX

 Tato verze indikátoru je o trochu starší a neobsahuje DI křivky, ale nám poslouží. V našem případě se křivka ADX pořád tak nějak motala okolo hodnoty 20. O trendu se tedy nedalo hovořit – cena stagnovala. Z ničeho nic se ale rozhodla vstoupit do stoupajícího trendu a ADX indikátor stoupl až k hodnotám přes 50. Už chápeme, jak indikátor funguje? 🙂

Se samotným ADX indikátorem ale přichází jeden problém. Neřekne nám přesně, kdy do obchodu vstoupit a kdy ne. Co nám ale řekne je, pokud je dobrý nápad vstoupit do obchodu po směru, nebo proti směru trendu.

Jak obchodovat pomocí ADX?

Jsou dva způsoby, jakými lze s použitím ADX obchodovat a to: proti trendu a s trendem. To bude ale ovšem bohužel na trochu delší povídání a můžete se na to těšit do jednoho z příštích dílů.

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

4 komentáře k “2. díl Seriálu technické analýzy – Jak použít ADX Indikátor”

  1. Štěpáne, nebylo by možné v nějakém článku vysvětlit trochu DI křivky? Jak fungují, jaký je mezi nimi rozdíl?
    Popř. jaké období ideálně nastavit v ADX indikátoru?
    Předem díky 🙂

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.