Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

12. díl Seriálu technické analýzy – Potvrzování odrazů price action

V minulém díle jsme si řekli něco o tom, jak potvrzovat odrazy od důležitých linií podpory a resistence s použitím ať už základních, nebo lehce pokročilejších indikátorů. Jestli jste ho nečetli, měl bych na úvod uvést něco ze základů.

Co je to odraz

Ve světě binárních opcí a obchodování jako takového se za odraz považuje to, když se cena zastaví na již předem určené linii (jako jsou např. trendové linie, nebo linie podpory či resistence) a po chvíli otočí svůj směr na druhou stranu, než na kterou původně směřovala. Je důležité podotknout, že tato linie nikdy není jedna přesná hodnota (např. 1.20322) ale vždy je to takový pás okolo hodnoty v okruhu přibližně 10 pipů na každou stranu. Něco podobného jsme probírali v 8. díle seriálu Technické analýzy.

Odrazy můžeme rozdělit do třech základních typů a to:

 • Odraz po trendu, se kterým se můžeme svézt (obrázek č. 1)
 • Odraz proti trendu, který je doporučeno obchodovat pouze pro pokročilejší obchodníky (obrázek č. 2)
 • Odraz při stagnujícím trendu, který můžeme využít na krátkodobé opce (obrázek č. 3)

 

odrazy trendové linie

Základní 3 typy odrazů

Jak poznat a potvrdit odraz

Poznat, kdy by k odrazu mohlo dojít je snadné. Stačí si správně zakreslit důležité cenové linie a jakmile se k nim cena přiblíží na cca 10 pipů, může se kdykoli otočit a tedy už tehdy může dojít k odrazu. Právě proto jsem před chviličkou mluvil o pomyslném okruhu.

Správně určit, kdy se odraz stal skutečným není žádná hračka. Proto se musíme naučit rozeznat falešné odrazy, aby nám nezpůsobily zbytečné ztráty a čím dříve se tak stane, tím lépe. Odrazy můžeme rozeznat podle dvou základních metod – pomocí indikátorů, nebo price action a vůbec nejlepší je obě tyto metody spojit dohromady.

Falešné odrazy můžou jít ve směru odrazu, to znamená, že předpokládáme-li odraz směrem dolů, cena se opravdu otočí a začnou se formovat červené svíčky. Problém ale nastává v momentě, kdy obchodník obchod otevře, ale svíčka se rozmyslí a začne stoupat a už se dolů nevrátí.

Price action metoda

Pomocí price action je potvrzování průrazů hračka.

 • Jednoduchá metoda využívající PIN BARy
  • Dostane-li se cena k linii resistence, nebo supportu, počkáme na pinbar ve směru dolů či nahoru a ten nám odraz potvrdí.

   pinbar

   Jednoduchá ukázka pinbaru

 • Snadná metoda využívající tzv. pullback (více o pullbacích v jednom z dalších dílů seriálu)
  • Cena protne určitou linii (na obrázku 61.8 % Fibonacciho linii) a po pár svíčkách se vrátí zpět k této linii. Pak už stačí jedna svíčka ve směru předpokládaného obratu a potvrzení je úspěšné.
   pullback

   Znázornění pullbacku

   Myslím, že pro dnešek by tyto dvě metody mohly stačit, jelikož jsou to asi metody nejvíce používané. Určitě se mi ozvěte dole v komentářích, kdybyste měli nějaké připomínky. 🙂

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

4 komentáře k “12. díl Seriálu technické analýzy – Potvrzování odrazů price action”

 1. Ahoj Štěpáne,
  prosím Tě potřeboval bych poradit se zakreslováním Fibonacciho linií. Pokud zvolím funkci zakreslování těchto linií, kde mám určit jejich počáteční bod, do jakého timeframe a do jakého měřítka (jejich rozteče) je roztáhnout?
  Děkuji za odpověď.

 2. ahoj Štěpáne, zajímalo by mě, jaký indikátory používáš ty nejčastěji. Podle kterých obchoduješ.

  dík

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.