Seriál technické analýzy
Seriál technické analýzy

Když už jste se dostali k 11. dílu seriálu technické analýzy, předpokládám, že už máte nastudované všechny ostatní díly. Pokud ne, určitě doporučuji se na ně mrknout a přečíst – jedná se o velice důležité informace, které by měl každý intradenní trader znát.

O podporách, resistencích, trendových liniích a fibonacciho liniích už jsme se bavili. To už je pěkná řádka nástrojů, které pro obchodování můžeme používat, že? Ovšem ještě nevíme o té nejdůležitější věci a to – jak poznat, že se cena od linie právě teď odrazí a neprolomí ji? Již v osmém díle (8. díl Seriálu technické analýzy – Průrazy) jsme se bavili o pravém opaku a to o tom, jak poznat, že cena linii prorazila.

Co je to odraz

Ve světě binárních opcí a obchodování jako takového se za odraz považuje to, když se cena zastaví na již předem určené linii (jako jsou např. trendové linie, nebo linie podpory či resistence) a po chvíli otočí svůj směr na druhou stranu, než na kterou původně směřovala.

Odrazy můžeme rozdělit do třech základních typů a to:

 • Odraz po trendu, se kterým se můžeme svézt (obrázek č. 1)
 • Odraz proti trendu, který je doporučeno obchodovat pouze pro pokročilejší obchodníky (obrázek č. 2)
 • Odraz při stagnujícím trendu, který můžeme využít na krátkodobé opce (obrázek č. 3)
odrazy trendové linie
Základní 3 typy odrazů

Jak poznat a potvrdit odraz

Poznat, kdy by k odrazu mohlo dojít je snadné. Stačí si správně zakreslit důležité cenové linie a jakmile se k nim cena přiblíží na cca 10 pipů, může se kdykoli otočit a tedy už tehdy může dojít k odrazu.

Správně určit, kdy se odraz stal skutečným není žádná hračka. Proto se musíme naučit rozeznat falešné odrazy, aby nám nezpůsobily zbytečné ztráty a čím dříve se tak stane, tím lépe. Odrazy můžeme rozeznat podle dvou základních metod – pomocí indikátorů, nebo price action a vůbec nejlepší je obě tyto metody spojit dohromady.

Indikátorová metoda

Odrazy můžeme nádherně poznat pomocí oscilátorů, jako je stochastický oscilátor, nebo DSS Bressert, ale také takových indikátorů jako jsou ADX a nebo jednoduchým zobrazením Objemu.

 • Jednoduchá metoda používající STOCHASTIC
  • Křivka protne 80, nebo 20 linii směrem dovnitř.
odraz od trendové linie
Jednoduché použití stochastic oscilátoru
 • Jednoduchá metoda používající OBJEM (Volume) V GRAFU
  • Objem se snižuje -> můžeme předpokládat právoplatný odraz.
Odraz
Jednoduché použití objemu
 • Jednoduché použití ADX Indikátoru
  • Blíží li se ADX hlavní křivka k linii 50, můžeme brzy očekávat odraz proti trendu (obvykle trvá jen krátkou dobu)
použití adx indikátoru
Jednoduché použití ADX indikátoru

Price action metoda

Na to, jak se odrazy potvrzují pomocí price action se můžete těšit už v brzy v jednom z dalších dílu Seriálu technické analýzy. Těšíte se? Ukažte to svým přátelům a sdílejte nás na facebooku!

7 KOMENTÁŘE

 1. Tento seriál mám velice rád, postupně se dozvídám velice důležité informace. Líbí se mi, že je to publikováno postupně, člověk má čas si to v hlavě vše srovnat, to je dobré.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.