Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

11. díl Seriálu technické analýzy – Potvrzování odrazů pomocí indikátorů

Když už jste se dostali k 11. dílu seriálu technické analýzy, předpokládám, že už máte nastudované všechny ostatní díly. Pokud ne, určitě doporučuji se na ně mrknout a přečíst – jedná se o velice důležité informace, které by měl každý intradenní trader znát.

O podporách, resistencích, trendových liniích a fibonacciho liniích už jsme se bavili. To už je pěkná řádka nástrojů, které pro obchodování můžeme používat, že? Ovšem ještě nevíme o té nejdůležitější věci a to – jak poznat, že se cena od linie právě teď odrazí a neprolomí ji? Již v osmém díle (8. díl Seriálu technické analýzy – Průrazy) jsme se bavili o pravém opaku a to o tom, jak poznat, že cena linii prorazila.

Co je to odraz

Ve světě binárních opcí a obchodování jako takového se za odraz považuje to, když se cena zastaví na již předem určené linii (jako jsou např. trendové linie, nebo linie podpory či resistence) a po chvíli otočí svůj směr na druhou stranu, než na kterou původně směřovala.

Odrazy můžeme rozdělit do třech základních typů a to:

 • Odraz po trendu, se kterým se můžeme svézt (obrázek č. 1)
 • Odraz proti trendu, který je doporučeno obchodovat pouze pro pokročilejší obchodníky (obrázek č. 2)
 • Odraz při stagnujícím trendu, který můžeme využít na krátkodobé opce (obrázek č. 3)

odrazy trendové linie

Základní 3 typy odrazů

Jak poznat a potvrdit odraz

Poznat, kdy by k odrazu mohlo dojít je snadné. Stačí si správně zakreslit důležité cenové linie a jakmile se k nim cena přiblíží na cca 10 pipů, může se kdykoli otočit a tedy už tehdy může dojít k odrazu.

Správně určit, kdy se odraz stal skutečným není žádná hračka. Proto se musíme naučit rozeznat falešné odrazy, aby nám nezpůsobily zbytečné ztráty a čím dříve se tak stane, tím lépe. Odrazy můžeme rozeznat podle dvou základních metod – pomocí indikátorů, nebo price action a vůbec nejlepší je obě tyto metody spojit dohromady.

Indikátorová metoda

Odrazy můžeme nádherně poznat pomocí oscilátorů, jako je stochastický oscilátor, nebo DSS Bressert, ale také takových indikátorů jako jsou ADX a nebo jednoduchým zobrazením Objemu.

 • Jednoduchá metoda používající STOCHASTIC
  • Křivka protne 80, nebo 20 linii směrem dovnitř.
odraz od trendové linie

Jednoduché použití stochastic oscilátoru

 • Jednoduchá metoda používající OBJEM (Volume) V GRAFU
  • Objem se snižuje -> můžeme předpokládat právoplatný odraz.
Odraz

Jednoduché použití objemu

 • Jednoduché použití ADX Indikátoru
  • Blíží li se ADX hlavní křivka k linii 50, můžeme brzy očekávat odraz proti trendu (obvykle trvá jen krátkou dobu)
použití adx indikátoru

Jednoduché použití ADX indikátoru

Price action metoda

Na to, jak se odrazy potvrzují pomocí price action se můžete těšit už v brzy v jednom z dalších dílu Seriálu technické analýzy. Těšíte se? Ukažte to svým přátelům a sdílejte nás na facebooku!

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

7 komentářů k “11. díl Seriálu technické analýzy – Potvrzování odrazů pomocí indikátorů”

 1. Tento seriál mám velice rád, postupně se dozvídám velice důležité informace. Líbí se mi, že je to publikováno postupně, člověk má čas si to v hlavě vše srovnat, to je dobré.

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.