Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

1. díl Seriálu technické analýzy – Trendové čáry

Ahoj!

Představuji vám nový seriál o obchodování binárních opcí.  Bude volně navazovat na MT4 Seriál, takže pokud ten ještě neznáte, určitě se mrkněte, abyste všemu, co se v tomto seriálu budeme učit rozuměli.

V tomto seriálu se můžeme těšit na vysvětlení nejrůznějších strategií, které už budou trochu komplikovanější a ne jen tak lehké, jako sledovat barevné kuličky. 🙂

V prvním díle si řekneme o jedné z těch úplně nejzákladnějších věcí a tou jsou již zmíněné trendové čáry.

Co jsou to trendy

Graf stoupajícího trendu

Příklad stoupajícího trendu (kliknutím zvětšíte obrázek)

Trendy existují dva – rostoucí a sestupný (klesající). Rostoucí trend neznamená nic jiného, než že se cena za předchozí období (např. 40 svíček) rychle zvyšuje a pokud padá, tak jen o trochu a hned se zase vrátí ke stoupání. Klesající trend je pak úplný opak – cena se velice rychle snižuje.

Trendy nám tak tedy říkají, zda cena dlouhodobě stoupá, nebo naopak klesá. Někdy se také stane, že cena nemá trend žádný = stagnuje. To znamená, že cena v posledním období sice o něco stoupla, na druhou stranu ale i klesla. Není tedy o nic moc vyšší, nebo nižší. Rozumíme si? 🙂

Jak takového trendu využít v náš prospěch a správný předpoklad dalšího vývoje je už otázka trochu složitější. Máme na výběr ze dvou variant: buď bude cena v tomto trendu pokračovat a nebo dosáhne jisté hranice a provede takzvaný obrat a začne se vyvíjet ve směru opačném.

Zakreslení trendových čar

Zakreslení trendových čar je jeden z nejsilnějších indikátorů vůbec. Pomůže nám předpovídat obrat trendu, pokud cena dosáhne určitých hranic. Pojďme se spolu naučit, jak takové čáry zakreslit.

Zakreslení trendové čáry pro rostoucí trend

Zakreslení trendové čáry

Příklad zakreslení trendové čáry (kliknutím zvětšíte obrázek)

  1. Určíme, zda je trend opravdu rostoucí (podle již zmíněné definice.)
  2. V grafu najdeme místo, které je v poslední době úplně nejníže. (A)
  3. Spojíme toto místo s místem nejbližšího propadu v grafu. (B)
  4. Prodloužíme čáru.

K čemu nám čára byla?

Vidíme, že vždy po tom, co se cena dotkla námi zakreslené čáry, zase se odrazila zpět nahoru. Pomocí této čáry tedy můžeme předpovědět, že pokud se cena dotkne čáry, následně se pravděpodobně začne zvyšovat a můžeme tedy u brokera zvolit obchod CALL.

Zakreslení trendové čáry pro sestupný trend

Zakreslení trendové čáry pro sestupný trend funguje na stejných principech, jediný rozdíl je, že se všechno dělá naopak.

Sestupný trend zakreslení trendové čáry

Příklad zakreslení trendové čáry (kliknutím zvětšíte obrázek)

  1. Určíme, zda je trend opravdu sestupný (podle již zmíněné definice.)
  2. V grafu najdeme místo, které je v poslední době úplně nejvýše.
  3. Spojíme toto místo s místem nejbližšího maximálního stoupnutí ceny při poklesu.
  4. Prodloužíme čáru.

K čemu nám čára byla?

Vidíme, že vždy po tom, co se cena dotkla námi zakreslené čáry, zase se odrazila zpět a začala klesat. Pomocí této čáry tedy můžeme předpovědět, že pokud se cena dotkne čáry, následně by měla klesat a tudíž můžeme u brokera zvolit obchod PUT.

To by bylo pro dnešek vše. Dofám, že jsem vás naučil zase něco nového a v příštím díle si řekneme něco o vnitřních a vnějších trendových čarách, které jsou neméně důležité. Pokud se vám článek líbil, nebo naopak máte připomínky, určitě budu moc rád, když mi napíšete do komentářů. Díky, Štěpán

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

5 komentářů k “1. díl Seriálu technické analýzy – Trendové čáry”

  1. Zakreslil ji na timeframe 15min,ale měl jsem ji zakreslenou na střední křivce,potom ,kdy jsem viděl ,že svíce jdou stále dolů přes střední křivku,tak jsem TL posunul na spodní křivku.

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.